Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wall, probaj ovo, riba je, lako je, a vrhunsko, pisao sam o tome neko dan, a pravio danas.

 

Uzmeš sardele, odmrznes, malo nauljis, poredjas na žicu, ispod staviš pleh obložen papirom i peces na 220 jedno 20 minuta (prethodno zagrejana rerna).

 

Vadis vrelo i redjas u posudu red ribe, pa malo peršuna, ruzmarina, seckanog bluka, krupne soli i poprskas uljem, pa opet ribu, i tako redom...

Poklopi malo i ostavi da popije mirise.

 

Uz to samo vulgarno obarene kockice krompira kojima dodas mulje i kapare, pa zgnjaviš viljuskom

Link to comment

Ma nešto me Singeraja zeznuo, sveti se ono "Debeli" i sl.

Zao čovek.

 

Practice makes it perfect. -addidas- :nobles:

 

Meni je tek počelo da liči na nešto iz trećeg pokušaja. Svaki put je ukusno a traži ipak potapanje u neku fritezu koju nemam...

Link to comment

Wall, probaj ovo, riba je, lako je, a vrhunsko, pisao sam o tome neko dan, a pravio danas.

Uzmeš sardele, odmrznes, malo nauljis, poredjas na žicu, ispod staviš pleh obložen papirom i peces na 220 jedno 20 minuta (prethodno zagrejana rerna).

Vadis vrelo i redjas u posudu red ribe, pa malo peršuna, ruzmarina, seckanog bluka, krupne soli i poprskas uljem, pa opet ribu, i tako redom...

Poklopi malo i ostavi da popije mirise.

Uz to samo vulgarno obarene kockice krompira kojima dodas mulje i kapare, pa zgnjaviš viljuskom

Ih prijatelju, ja hoću da crknem™ od ovih fileta i mirisa i... Gde te sardele. :)
Link to comment

Practice makes it perfect. -addidas- :nobles:

 

Meni je tek počelo da liči na nešto iz trećeg pokušaja. Svaki put je ukusno a traži ipak potapanje u neku fritezu koju nemam...

 

hehe, kako su mu ovo iskusno precutao u prvom delu™

Link to comment

filete ocediš/osušiš jer su bili smrznuti, jel? nek odstoje malo na ubrusima.

ja od jedne dužine ribe napravim dva ili isečem na tri dela (to me iskustvo naučilo  jer se lakše okreće u tikanju)

 

u jednu posudu zamutiš kukuruzno brašno sa pivom da ti smeša bude gusta, kao npr griz ili malo tečniji sataraš.

u drugu posudu/tanjir pospeš isto to brašno.

filete prvo u brašno posudu tapatapatapa dobro sa obe strane a onda u posudu sa brašnopivo smešom, vrlo kratko buć-buć obe strane i

odatle ih pravo stavljaš u tiganj koji si prethodno dobro zauljio i zagrejao. moraju malo da ti plivaju u ulju, u protivnom će da ti se lepi za tiganj.

 

ako je dobro zagrejano ulje treba ti 2-3 min po strani i gotovo.

 

(ako želiš možeš beli luk da narendaš u brašnopivo miks ili samo da ga natrljaš na kraju kad skineš i staviš da se malo ocede)

 

posle par umakanja brašno pivo miks će ti se možda promeniti u viskozitetu pa ti onda to koriguj dodavajući prvestveno piva.

 

edit. naravno, filete posoliš na početku, to ne moram da ti govorim :fantom:

 

 

hehe, kako su mu ovo iskusno precutao u prvom delu™

 

Čini mi se da je očekivao rezulat kao i ja kad sam pravio prvi put a to neće postići na tiganju. Pravio sam već pet-šest puta i može bude skroz ok al ne može da bude krispi hrskavo jer to traži fritezu. :sleep:

Link to comment

Ih prijatelju, ja hoću da crknem™ od ovih fileta i mirisa i... Gde te sardele. :)

Pa zato što je przeno, više kandi kuća od przenja fileta nego od pečenja srdela u rerni.
Link to comment

Ja ne čistim. Kad klopas, samo ih poprecno stisnes i one otvore na dva fileta i središnji kost za koju ostane vezana utroba. To i glavu bacam, mada opet, neko to hasa djuture.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...