Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

Sad citam ovu vasu (amatersku )prepisku oko spremanja skuse,srdela,skarpine.Ako mogu da pomognem nekim savetom,receptom - tu sam,pitajte majstora  :naughty:

 

Pa ajde, junače, daj neki iskusan recept za skuše i srdele u rerni.

 

Hic Rhodus, hic salta.

Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sardele spremam isto ovako na gradelama, ali mi se jedu i zimi...tada ih spremam na jako jednostavan način. Naređam sardele, dobro isprskam maslinovim uljem u koje sam prethodno izgnječio beli luk, posolim, nabacam gomilu kriški limunova, nabacam iskidan peršun, kolutove crvenog luka, i to pečem desetak minuna na 220 stepeni.

 

A ovo za skušu je baš dobar recept 

Link to comment

jeste,probaj,pravio sam vise puta,orasi izgube svoj ukus,luk i suvo grozdje daju finu aromu.I stavi (bar ja tako radim ) dosta sveze nane

inace skusu stavljam i u brodet,bude lep i mastan

Edited by Haralampije
Link to comment

pajs sad:

 

sardele, tek malo posoljene, poređam na žicu od rerne, rernu na 230, ubacim ribu, a ispd stavim pleh i u njemu papir za pečenje - da po tome kaplje, da se ne usvinji rerna. isto desetak minuta, vadim i skidam ribu, još vrelu i ređam u vatrostalnu činiju: red ribe, pa malo krupne soli, bluk, peršuna, ruzmarina, hcmulja, pa opet riba, pa opet ono isto, i tako par redova. odozgo ko voli može par kriški lumuna, ja ne stavljam. poklopim i vratim u isključenu rernu da odstoji još lapo sata.

 

dobro vrelo, dobro hladno iz frižidera još danima posle.

Link to comment

bile genijalne srdele na kalenicu sad u subotu, u tropicu. imaju stalnu nabavku iz hrvatske vikendom. isto i sveza skusa. volim tu radnju sto su fokusirani na jeftiniju divlju ribu koja moze da se divno spremi.

 

u tim receptima za sardele u rerni vam fali jedan momenat, narednana kora limuna (dobro, nije sad vreme za to) ili nacedjen limun preko.

Link to comment

filete ocediš/osušiš jer su bili smrznuti, jel? nek odstoje malo na ubrusima.

ja od jedne dužine ribe napravim dva ili isečem na tri dela (to me iskustvo naučilo  jer se lakše okreće u tikanju)

 

u jednu posudu zamutiš kukuruzno brašno sa pivom da ti smeša bude gusta, kao npr griz ili malo tečniji sataraš.

u drugu posudu/tanjir pospeš isto to brašno.

filete prvo u brašno posudu tapatapatapa dobro sa obe strane a onda u posudu sa brašnopivo smešom, vrlo kratko buć-buć obe strane i

odatle ih pravo stavljaš u tiganj koji si prethodno dobro zauljio i zagrejao. moraju malo da ti plivaju u ulju, u protivnom će da ti se lepi za tiganj.

 

ako je dobro zagrejano ulje treba ti 2-3 min po strani i gotovo.

 

(ako želiš možeš beli luk da narendaš u brašnopivo miks ili samo da ga natrljaš na kraju kad skineš i staviš da se malo ocede)

 

posle par umakanja brašno pivo miks će ti se možda promeniti u viskozitetu pa ti onda to koriguj dodavajući prvestveno piva.

 

edit. naravno, filete posoliš na početku, to ne moram da ti govorim :fantom:

Edited by Singer
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...