Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

indy me sad podsetio svojom majstorijom, da priupitam znalce, koji je najbolji sojin sos koji moze da se nabavi kod nas? u mom selu ima samo hajncov/koji sam koristila u prethodnom zivotu, tj dok sam koristila secer/ i neki amoy dark soya sos, koji koristim sada /i to zajedno sa miso pastom, jer mi je nekako nearomatican, miso mu malo pojaca smek/ jer drugih nema u ovdasnjim maxijima, univerima, rodama i ideama...verovatno u prodavnicama zdrave hrane i ima jos neki, ali ako mozete da mi preporucite dobre, rado cu ih potraziti u bgdu ili na netu /sve vise neverovatnih stvari salju lanci zdrave hrane expres postom; ja narucivala sojino kiselo mleko, stizalo regularno/

Link to comment

zato sam i pitala..ako ne smeš da jedeš šećer pod hitno usvoji čitanje sadržaja i etiketa svakog industrijski preradjenog i upkovanog proizvoda :)

Edited by ivy
Link to comment

dadada...to bi bilo vrlo korisno, znam. no, to bi podrazumevalo nosenje cvika uvek i svuda sa sobom, a to mi i nije navika. jedino me spasava sto koristim vrlo, vrlo malo preradjene hrane. uglavnom sve sa pijace, eventualno iz prodavnica zdrave hrane, u marketima pazarim sad vec jako malo toga...ali eto, zapao mi taj soja sos jer kada sam ga jela cinilo mi se da je bez secera, ali to je bilo davno, kada nisam toliko pazila na sastav.

Link to comment

Povecah veceras za oko 1/3 kolicinu materijala (videti iznad, wok^^^^^^^^^^^^^^) - nije bilo dima uopste! :s_w:Niti je bilo kakva voda trebala, krckalo se fino u svojoj "vodi".

Link to comment
indy me sad podsetio svojom majstorijom, da priupitam znalce, koji je najbolji sojin sos koji moze da se nabavi kod nas? u mom selu ima samo hajncov/koji sam koristila u prethodnom zivotu, tj dok sam koristila secer/ i neki amoy dark soya sos, koji koristim sada /i to zajedno sa miso pastom, jer mi je nekako nearomatican, miso mu malo pojaca smek/ jer drugih nema u ovdasnjim maxijima, univerima, rodama i ideama...verovatno u prodavnicama zdrave hrane i ima jos neki, ali ako mozete da mi preporucite dobre, rado cu ih potraziti u bgdu ili na netu /sve vise neverovatnih stvari salju lanci zdrave hrane expres postom; ja narucivala sojino kiselo mleko, stizalo regularno/
kikoman i samo kikoman, ništa osim kikomanahttp://www.kikkoman.eu/consumer/ Edited by banatjanin
Link to comment

imam pakovanje špageta.kako da ih spremim uz brzopotezni cim do marketa?visoko se vrednuju jednostavni recepti, da ne kažem volovski :D

Link to comment

!fala renia sam profi porinuo špagete u vodu, sve se blenda formirala. daklem, uzo neki pack mešanog mlevenog, koga sam na luku dinstno, suno konzervu pelata i dodo kum što je kuvo paradajs. ima ovaj starmali bluk što je formirao čenove al ne i opnu onu jaku još. to mi do jaja. ima miris brukica. pola dinsto pola preko paradajsa, povrtnu kocku smrvio, peršuna i bosiljka, 2 feferone i malo kiseline iz iste tegle. trebalo je cukra malo turit, da...

Link to comment
imam pakovanje špageta.kako da ih spremim uz brzopotezni cim do marketa?visoko se vrednuju jednostavni recepti, da ne kažem volovski :D
vrlo sitno oba luka, vegetu, alevu, biber (moz da pomogne i ako ima kaki zuti kari), origano (ili neko drugo zelenje, shtagod), sve to na ulje vrlo kratko + ili kechap ili neki paradajz pire, vrlo malo, tek radi ukusa, skuvane rezance u to, promuljash po ulju minut, da se razidje po rezancima.vazno je samo da je ljuto :D
Link to comment

e za te ljute, preporucam i varijantu bez paradajza a sa prezlama. prezle u tiganj, mulje, moze bluka malo i presuna. zatim obavezna gomila sveze samlevenog bibera, pa kad prezle postanu zlataste pomesati ih sa spagetama.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...