Jump to content
IGNORED

Side Effects (2013)


3opge

Recommended Posts

Содербергов хичкокијански пројекат.иако филм има помало конфузне легалне и логичке премисе добро функционише као трилер.мој утисак је да је Руни Мара могла и боље да одради посао, тешко је после СЛП гледати младу глумицу а не поредити је са Џенифер Лоренс као апсолутним и тешко достижним врхом.нисам баш одушевљен ни Зитином глумом, она је негде на ивици мискаста.

Edited by 3opge
Link to comment
  • 3 weeks later...

solidan ali predvidljiv, ubise mi ljubimca pre vremena, lep mi za oci vazda :) moja nova ljubimica je kate mara. sestra od runi. verujem da si upoznat preko house of cards (serije na netflix)zita je u potpunosti predvidljiva bila, mislim da njoj nije trebalo davati ceo skript da cita.

Link to comment
  • 1 month later...
sideeffects-20121221-72.jpg?t=1368403059Novi Soderberghov film, novi sasvim solidan uspeh u američkim bioskopima. Steven Soderbergh ostaje jedna od skrivenih zlatnih koka Holivuda, barem kada je "domaće" tržište u pitanju i dodaje još nekoliko desetina miliona na cifru od preko milijardu dolara, koje su njegovi filmovi već inkasirali u SAD-u.Naprosto, ovakve uslove su nametnuli novi Holivud i nova Evropa i šta je tu je.Snage i vrline ovog reditelja prisutne su u filmu. Fotografija koju radi sam sintešišući se sa varljivim pogledom kamere i sintešišući glumljeno sa svešću o neprestanom postojanju glume, koji oličava kamera, i sintešišući intenciju konstrukcije sa izvesnošću percepcije. Reditelj apsolutne kontrole kome izmiče tako dragocen i neophodan proces nuspojave, da ne kažem Side Effecta.Ovaj film nije ni kritički. On je precizno redukovana, duboko promišljena, ozbiljno referentna, tautološka poenta afirmacije i preispitivanja teorije koja je nametnuta kao praksa neumetnosti.I, pustimo mi na stranu i noir i Hičkoka. The Silent Partner (1978) snimljen po scenariju Curtisa Hansona rađenog kao dramatizacija Andersa Bodelsena pripadnika danskog neorealizma. To su dometi i stranputice i nezaobilazni beočuzi ovoga što se nudi.
Link to comment

Solidan psihološki triler, ali ništa više od toga.Očekivao sam više, a dobio nekakav deža vi osećaj.Jedino po čemu ću pamtiti ovaj prosečan triler je zločesta, Catherine Zeta Jones :naughty:

Link to comment
Содербергов хичкокијански пројекат.иако филм има помало конфузне легалне и логичке премисе добро функционише као трилер.мој утисак је да је Руни Мара могла и боље да одради посао, тешко је после СЛП гледати младу глумицу а не поредити је са Џенифер Лоренс као апсолутним и тешко достижним врхом.нисам баш одушевљен ни Зитином глумом, она је негде на ивици мискаста.

ja bih rekla da je zita miskast. počelo je kao fina priča o drogiranoj naciji depresivaca i tužnoj vezi između farmaceutskih kompanija i psihijatara, pa skrenulo u slabo uverljiv zaplet - mara je učila od muža o kompleksnim mahinacijama na sekundarnom tržištu hartija od vrednosti (i prevazišla učitelja), pa je uz kaficu prenela znanje ljubavnici, koja je potom to znanje aplicirala u laboratorijskim uslovima i BINGO! mislim, i da je zita bila muško i da je mara bila berzanski genije lično, stvar bi bila slabo uverljiva. lako zaboravljiv, predvidljiv, povremeno lepo sniman i to je to. da nije soderberg, imao bi 1.0 manje na imdb. inače, mislim da je mara dobra.

Link to comment
Ovaj film nije ni kritički. On je precizno redukovana, duboko promišljena, ozbiljno referentna, tautološka poenta afirmacije i preispitivanja teorije koja je nametnuta kao praksa neumetnosti.
ako ja znam šta ovo znači, bog me ubio.
Link to comment
ako ja znam šta ovo znači, bog me ubio.
само то? ја не разумем цео Ајантов пост.едитосим прве реченице. Edited by 3opge
Link to comment

Kao što je u uvodnom postu rečeno, previše je tu logičkih nedosljednosti da bi moglo da funkcioniše dobro kao cjelina.Soderberg ostaje ipak reditelj za blagajnu. Koji je uopšte njegov poslednji stvarno dobar film, traffic?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...