Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

a kad imas svoj kukuruz, na svojoj njivi, jel golim okom mozes utvrditi jel zarazen tim aflatoksinom ili su neophodne analize i ako jesu koliko su one skupe? :budućiratar:

Link to comment
a kad imas svoj kukuruz, na svojoj njivi, jel golim okom mozes utvrditi jel zarazen tim aflatoksinom ili su neophodne analize i ako jesu koliko su one skupe? :budućiratar:
možeš, zaraženi kukuruz je kržljav, zrna su oštećena, ima belu končastvu skramu preko, ovako izgleda (i štaviše, sećam se istog kukuruza iz dedinog ambara)aspergillus.jpgjbt, kakve sve gluposti ja znam :frust: Edited by Kelt
Link to comment
a kad imas svoj kukuruz, na svojoj njivi, jel golim okom mozes utvrditi jel zarazen tim aflatoksinom ili su neophodne analize i ako jesu koliko su one skupe?
može, ostvljao indi negde sliku gde se vidi iz aviona da kuruz ne valja
:budućiratar:
:lolol:
Link to comment

pa ok, videh sliku, neog pomislih da je to najizrazeniji primerak, mozda ima i onih nevidljivihpa eto..to mi je i rekla ta drugarica, da ce njeni ove godine kupiti i posejati kukuruz za svoj upotrebu..mada ne znam sta ce im toliko kukuruza :lolol: ..onda moraju i krave zbog mleka itd.. kontrolfriking

Link to comment
dobro jutro je tamo di spada. a ovde kako mora :s_p:
e sori, nisam ispratila :)nisam neko ko voli da relativizuje al' ipak smo svi sada možda malo paranoičnitreba malo sačekati, razmisliti, itedekakogod, živimo tu gde živimo, prostorno i vremenski, šta da se radi, moramo živeti sa timelem, u onom, već dosta puta spominjanom selu moga muža, u kojem ni veštačko đubrivo nikad nije bačeno, o pesticidima da ne pričam, skoro umro čovek (60-ak godina) od raka, a ceo je život tamo proživeo, jbg
Link to comment

Mislim da (ako ne bude nekih vecih promena u informacijama koje sad imamo) licno bih preporucio onima koji moraju da koriste mleko, da koriste manje (i redje). Ne kao ja pola litre na eks.

Edited by Indy
Link to comment
e sori, nisam ispratila :)nisam neko ko voli da relativizuje al' ipak smo svi sada možda malo paranoičnitreba malo sačekati, razmisliti, itedekakogod, živimo tu gde živimo, prostorno i vremenski, šta da se radi, moramo živeti sa timelem, u onom, već dosta puta spominjanom selu moga muža, u kojem ni veštačko đubrivo nikad nije bačeno, o pesticidima da ne pričam, skoro umro čovek (60-ak godina) od raka,a ceo je život tamo proživeo, jbg
hoces reci da je ovaj topic negde izmedju 'zaglupljivanje nacije' i 'doom! doom! drustvo..' :D
Link to comment
elem, u onom, već dosta puta spominjanom selu moga muža, u kojem ni veštačko đubrivo nikad nije bačeno, o pesticidima da ne pričam, skoro umro čovek (60-ak godina) od raka,a ceo je život tamo proživeo, jbg
Ono sto je zanimljivo u vezi ovih aflatoksina je to da su potpuno prirodni.Stavise, neki kazu da se proizvodi organske poljoprivrede odlikuju viskom mikotoksina. (Nemojte da me citirate za to).
Link to comment
Mislim da (ako ne bude nekih vecih promena u informacijama koje sad imamo) licno bih preporucio onima koji moraju da koriste mleko, da koriste manje (i redje). Ne kao ja pola litre na eks.
Ja bih rekao, deci dajte mleko iz ozbiljnih EU zemalja, a vi matori terajte kao do sada.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...