Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

ja mislim da niko živ na planeti ne zna koja je to ''bezbedna'' doza tog otrova
Znaju - zamisli da je neko ko radi u laboratoriji negde pokusao samoubistvo uspricavajuci se aflatoksinima (i nije uspeo).
Link to comment
Znate kad kiseli kupus "uhvati cveće" odozgo sa nekim belim končićima i zamuti se rasol? Isto. Zbog puno azotnih materija podstiče se razvoj plesni.
E svašta pametno pišeš, samo teraj! :)
Link to comment

neka g. kalalnović. kaže ako je mleko u prodaji, to znači da je ok, slobodno dajte deci pre spavanja. jbt, ko da smo mi država poput švice, ne mogu da svarim ovakav očigledan bezobrazlukedippa nisu sve plesni toksične, pobogu, neke su i korisne

Edited by duda
Link to comment
Pa da, taman dok zavrsi vise necemo smeti nista da jedemo.
Dobrodošli u moj svet.Doduše nije da ne smem nego ne volim :DElem, mislim džaba frka. Ko zna čime se sve trujemo i šta će se tek otkriti kao opasno...Cena koju plaćamo modernom življenju.
Link to comment

ekeke. uspela sam da u shpajzu imam 6 kila mleka sa 0.082, subotica zdravo. a verna sam shapcanima godinama, i sad bash da ih izdam :isuse:dakle, jel prosipam, ili pijem u kafi jednom dnevno do kraja godine? a? pilence? ^_^edip@wall. super je sto nishta ne znamo, hajde jedno po jedno da saznamo. ovo je ono sto ochekujem od vojvodjanske 'autonomije' i regionalizacije ostatka ovog apsurdistana, da imam u drzavi nezavisne konkurentske centre kojima ce da se jebe zivo sta centrala misli o porazavajucim rezultatima nezavisnog istrazivanja, pogubnim po zdravlje zivog sveta. nego ce da objave, izazovu kolapse, panike i sranja. pa ce se jednom nauchiti redu.a sad idem da objasnim junioru :s_w:

Edited by thermal bug
Link to comment
:lol:u sledećoj epizodi, zašto nemci griluju preko aluminijumske folije
Pametni. Ja sam se uvek pitala kako da pomirim svoju ljubav prema roštilju sa očiglednom štetnođću glodanja kancerogene čađi. Pitala as in dok se roštilj ne pojavi na stolu, mislim.
Link to comment
pa nisu sve plesni toksične, pobogu, neke su i korisne
korisne su u smislu metaboličke prerade sirovih namirnica, isto kao i bakterije, ali se sve to dešava u kontrolisanim uslovima proizvodnje, a gotovi proizvodi su nešto drugo. "Cveće" koje se hvata na kiselim krastavčićima, kupusu i sl. su izdžigljali primerci pošto su se lepo nahranili azotom.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...