Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

  • 1 month later...

trebalo im je pola godine da skontaju sta treba da se radi, ali opet je polovicno resenje. moraju kontrolisati kukuruz, koristiti sorbente i tako godinu dana da se ocisti lanac. ali dzaba ako se kontrolise samo bezazleni aflatoksin. pisao sam malo sta treba da se radi kad je bila frka, vel'ka tema, ne mogu iskopati taj post. ne sto ja znam, nego sam pitao strucnjake jer sam razmisljao da pomognem malo, ali predomislio sam se na vreme (nasla me pametnija posla)

Link to comment

slazem se da nije bezazlen ako se konzumira dugo vremena. bezazlen je u smislu da se lako kontrolise i sanira, na to mislim.imho strucnjaci su prva liga, ja sam se bavio sirovinama za stocnu hranu i saradjivao sa strucnjacima iz japana, evrope i rusije. ovaj moj drug je autoritet u svojoj oblasti, a posto mu mikotoksini nisu uza specijalnost, pitao na moju molbu za savet jednog od vodecih ruskih specijalistu. problem je sto se u saniranje problema trebalo uci odmah, a ne da se (sudeci po linku iz blica) krece u tom pravcu posle pola godine.

Link to comment

Pa sve to bi trebalo na neki nacin dokumentovati, cak i ako je u pitanju forum. Posto predstavlja informaciju koja se dosta razlikuje od onih koje su ovde najvise citirane, a u principu iza toga stojis samo ti (kao forumski lik).

Link to comment

Daj barem ime tog eksperta Rusa, ako je toliki ekspert onda njegovo ime nije tajna. Pa da ga malo proguglam. Mogu ja i po ruski kad su naučni radovi u pitanju.Kako beše ona izreka, extraordinary claims require extraordinary evidence... "reče mi jedan čoek" se ne kvalifikuje tu.

Link to comment

ja se ne kvalifikujem za diskusije na drustvu i politici, ne znam koji mi bi da se javim, kad nemam odgovarajucu dokumentaciju. sledeci put cu zadrzati za sebe

Link to comment
U tom slučaju si to mogao da zadržiš za sebe.
-1Bane, hvala sto si podelio sa nama to sto si cuo, svejedno sto nisi mogao da odgovoris na dodatna pitanja.Ne vidim zasto bi bilo zabranjeno da pricamo o stvarima o kojima smo culi iz druge ruke, svejedno sto nemamo dokumentaciju ni uvid u reference onoga ko je izvor prvobitne informacije.
Link to comment
Ne vidim zasto bi bilo zabranjeno da pricamo o stvarima o kojima smo culi iz druge ruke, svejedno sto nemamo dokumentaciju ni uvid u reference onoga ko je izvor prvobitne informacije.
Afera sa mlekom je, mislim, bila vrlo bitna (i jos uvek je) na prostoru koji se sluzi jezikom na kome je ovaj forum. Bane je izneo vrlo smelu tvrdnju da aflatoksini u srpskom mleku nisu narocito opasni. Ta tvrdnja je u suprotnosti sa svim drugim sto je receno na ovoj temi. Ne vidim zasto je problem da se navede ime ruskog eksperta koji stoji iza te tvrdnje.Ja koji sam recimo delimicno kvalifikovan za ovu temu (barem u domenu u kome je rec o problemu koji ima izvor u biljnoj hrani zarazenoj gljivicom, ne toliko za samo mleko) sam potrosio isuvise vremena dokumentujuci svaku svoju (kategoricnu) tvrdnju. Za to mi je mozda poneko i rekao hvala, ali to nije bitno. Mene to zanima po vise osnova (i po osnovu struke i po osnovu da to mleko pije moja rodbina, kao i vecina vas ovde, na kraju krajeva).Bane, koji po onome sto ja znam, a i sto sam kaze, nije kvalifikovan, iznosi daleko smelije tvrdnje (koje se kose sa poznatim i pristupacnim informacijama), bez ikakvog dokaza za iste. Bane mi je inace izrazito simpatican (posebno sa temama oko Kine i sl.) i nemam nikakvu zelju da ga napadam. Medjutim, mislim da to nije u redu. A svako moze da misli drugacije, na volju mu (joj).
Link to comment

Slazem se sa tobom Indy o ozbiljnosti teme i o tome da nesto ne moze istovremeno da bude opasno i bezopasno.Ne secam se eventualne stare poruke o tome da aflatoksini u srpskom mleku nisu narocito opasni. Moja primedba o dokumentaciji se odnosi samo na ovih nekoliko postova o remedijaciji zarazenog kukuruza, tretiranju silosa i ostalog, o cemu ruski strucnjaci navodno imaju sasvim drugacije misljenje.I meni su te informacije o ruskim strucnjacima probudile prilicnu sumnju, ali eto racunam da je Bane OK, da nije prepisao tekst iz nekog pamfleta nego je preneo ono sto je cuo od ljudi kojima veruje, po principu "ako su lagali mene i ja lazem vas". I dalje ne verujem sasvim (uostalom ko sam ja da donosim sudove kad nemam blage veze sa materijom) ali prihvatam da mozda ima i drugacijih pristupa (po pitanju remedijacije).Nema smisla dalje instistirati na imenu strucnjaka koji je prvobitni izvor jer je informacija koliko razumem putovala preko vise posrednika. Uostalom ni ja kada pricam o stvarima sto sam procitao ovde na forumu od ljudi kojima 100% verujem, nemam nacina da potkrepim svoje tvrdnje, sem da kazem da poticu od ljudi u ciju strucnost ne sumnjam, ne znam tacno ko su - procitao sam na jednom forumu :)edit:da dodam, naravno da nije isto kada neko prenosi nesto sto je cuo, i kada neko argumentuje svoje tvrdnje. Valjda smo bar ovde na forumu dovoljno pametni da razlikujemo informacije dobijene na ove nacine. Hvala svima (ukljucujuci i tebe) koji trose vreme da prenesu svoja znanja i utiske, svuda od politike pa do kulinarstva.

Edited by Frile
Link to comment

Bane jeste OK, sto za te glasine o ruskim strucnjacima ne bih bio spreman olako da tvrdim (1 - niti da sam siguran da su glasine tacne, a 2 - strucnjaci zna se gde objavljuju svoja misljenja - u naucnim casopisima - to vazi i za Ruse... ja sam gledao tamo, i nista slicno nisam nasao. Mozda treba da gledam ponovo, nema problema - dajte ime tog Rusa, rado cu proveriti).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...