Jump to content
IGNORED

Odbojka


levi

Recommended Posts

  Ovo je, u rezultatskom smislu, dosta podsećalo na finale OI pre 16 godina, kad je selekcija  tadašnje SRJ  demontirala moćnu Rusiju, takođe 3:0. 

Link to comment

Sampionski mec, impresivna koncentracija i stabilnost. Rekao bih da se juce nesto kod nasih definitivno prelomilo, a da je danas samo cementirano. Dodje mi da pojedem svoju cipelu sto ih necemo gledati sledeceg meseca, ali mislim da mozemo drzati ovaj nivo do Tokija (mada je konkurencija paklena). I veliko bravo za Urosa, danas je bio perfektan u svim segmentima, ocigledno je moja konstruktivna kritika urodila plodom :D Ivovic danas malo nesigurniji na prijemu, ali apsolutno zasluzeni MVP turnira. Ma, bravo, bravo, bravo!

Link to comment

super rezultat, stvarno. ne treba, ipak, zaboraviti da preostali polufinalisti formu tempiraju za rio, dok je za nase ovo vrhunac sezone.

 

Ma, smešno je to i pominjati obzirom da je ovo šesto finale, i još nije bilo oba korektora iz prošlogodišnjeg finala i jedan primač je povređen za celu ligu (jedan od najboljih servera u ekipi punoj sjajnih servera) dok se drugi primač povredio na samom turniru...

Link to comment

super rezultat, stvarno. ne treba, ipak, zaboraviti da preostali polufinalisti formu tempiraju za rio, dok je za nase ovo vrhunac sezone.

Ne treba ni zaboraviti da je turnir na oi počinje za 20 dana, a treba otići, aklimatizovati™ se, ući u vremensku zonu. :)

Nema tu nekog velikog dizanja forme a mi smo ove danas dobili bez drame.

Link to comment

Ma, smešno je to i pominjati obzirom da je ovo šesto finale, i još nije bilo oba korektora iz prošlogodišnjeg finala i jedan primač je povređen za celu ligu (jedan od najboljih servera u ekipi punoj sjajnih servera) dok se drugi primač povredio na samom turniru...

pazi, ja sam se sigurno radovao uspehu koliko i ti. ustvari sam se radovao vise, jer je troje dece gledalo mec sa mnom i zbog njih mi je bilo bas vazno da dobijemo. samo pokusavam da budem realan.ovo sto si pomenuo... luburic je ogroman upgrade u odnosu na starovica. cak i na atanasijevica ponekad, jer ovaj moze kad udje u svoj histericni mod da rasturi ekipu ocas posla. da je petric bio tu, ivovic ni izbliza ne bi ovoliko igrao. da je nikic bio zdrav, ne bi uros ovoliko briljirao.

 

sve se poklopilo, odigrali smo fantasticno ali to jos uvek ne znaci da smo svetska klasa. i prosle smo godine igrali finale sl, pa smo se nakon toga ruzno raspali i na evropskom i na kvalifikacionom.

Link to comment

Ma, stoji sve to, ali bez potrebe je to potencirati. Igrači su mladi, puno napreduju i sve je super. A, naravno da je jasno ko su Brazil, Francuska i ostali.

 

Prihvatio bih ja tvoju priču da nisam gledao toliko žrtvovanih svetskih liga da bi se osvajale medalje na velikim takmičenjima, pa čak i olimpijsko zlato. Naprosto, kada gledaš jednu reprezentaciju toliko mnogo godina kroz generacije, meni je lično u jednom trenutku potpuno prestalo biti bitno kako da se dođe do ovog zlata, jedino je bitno da se ono osvoji i osvojili su ga...

Link to comment

Mislim da glavni konkurenti ovde nisu bili na 100%, ali jesu na, fazon, 90%. Itekako je delovalo da im je stalo do svake pobede, a i dele se, za odbojkaske standarde, nemale pare. Uostalom, pre pocetka SL se dosta pricalo o motivu ucesnika OI, pa su na zavrsnom turniru ipak zavrsile najbolje reprezentacije na svetu u ovom trenutku (minus Rusija).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...