Jump to content
IGNORED

Basket news


Ros

Recommended Posts

nego bacio oko na statistiku makedonske lige, vidim sve neki trecerazredni amerikanci dominiraju

pa onda poneki ex yu i na kraju makedonci

 

sad to me navelo na razmisljanje, sto su oni tolike kese u kolektivnim sportovima?

ne samo sad, nego jos iz vremena sfrj

u vaterpolu ne postoje

odbojka isto tako cini mi se, slabo pratim

kosarka, eventualno imaju jednu ekipu u najvisem rangu i ona se obavezno bori za opstanak

ne pada mi na pamet nijedan bitan makedonac u sfrj reprezentaciji ili sad u novijem vremenu

pero antic najjace ime

u fudbalu isto, pancev i najdoski u onom timu zvezde i ona jedna titula sto je vardar sa njima uzeo ili nije u onoj ludoj sezoni 80 i neke

 

jedino u rukometu u ovom novijem vremenu imaju jak klub ili cak dva i reprezentacija je solidna

ali ni toga cini mi se nije bilo u sfrj vreme

 

crna gora koja ima 3 ili 4 puta manje stanovnika, je po svakom osnovu u svim ovim sportovima daleko uspesnija

Edited by pbg12345
Link to comment
1 minute ago, pbg12345 said:

nego bacio oko na statistiku makedonske lige, vidim sve neki trecerazredni amerikanci dominiraju

pa onda poneki ex yu i na kraju makedonci

 

sad to me navelo na razmisljanje, sto su oni tolike kese u kolektivnim sportovima?

ne samo sad, nego jos iz vremena sfrj

u vaterpolu ne postoje

odbojka isto tako cini mi se, slabo pratim

kosarka, eventualno imaju jednu ekipu u najvisem rangu i ona se obavezno bori za opstanak

ne pada mi na pamet nijedan bitan makedonac u sfrj reprezentaciji ili sad u novijem vremenu

pero antic najjace ime

u fudbalu isto, pancev i najdoski u onom timu zvezde i ona jedna titula sto je vardar sa njima uzeo ili nije u onoj ludoj sezoni 80 i neke

 

jedino u rukometu u ovom novijem vremenu imaju jak klub ili cak dva i reprezentacija je solidna

ali ni toga cini mi se nije bilo u sfrj vreme

 

crna gora koja ima 3 ili 4 puta manje stanovnika, je po svakom osnovu u svim ovim sportovima daleko uspesnija

 

btw gledam borac - helios ovaj plej-aut, helios 100 puta kosarkaskije izgleda nego mzt, slovenacki igraci mnogo bolji od makedonskih.

pojma nemam zasto je to tako

Link to comment

pa to

a to nije do budzeta ili para generalno

 

ili ovi crnogorci, ne aba ligasi nego ovi ostali, jako malo amera, sve neki crnogorski igraci i nesto ex yu, naravno najvise iz srbije

ali ima tu mladih igraca, ima nekih veterana, itd

npr dasic je glavni igrac danilovgrada koji ispada iz lige

 

makedonci nemaju veterana takvog "renomea"

njima su veterani u najkvalitetnijoj njihovoj ekipi ona braca stojanoski

Link to comment

Nemam odgovor na tvoje pitanje, ali...

 

Petr Naumovski je bio bas ozbiljan igrac, mamojeb. Igrao bi za SFRJ reprezentaciju da se nije desilo sve sto se desilo, cak i bez nacionalnog kljuca. 

 

Tek par mesta prazno pa onda moze Pero Antic, Vlado Ilijevski...Dragan Lukovski je rodjen tamo, ali je migrirao ka Beogradu, a cale mu je rodjeni Makedonac, bio solidan igrac. Samardziski, Vrbica Stefanov...nabode se tu i tamo poneki talenat, pa sad da li se razvije do kraja ili ne je druga prica.

 

Da je to malo u odnosu na CG i broj stanovnika - jeste, no i geopoliticka situacija u Makedoniji je poslednjih decenija suluda, a Albanci ne igraju basket.

Link to comment
4 minutes ago, goofs said:

Nemam odgovor na tvoje pitanje, ali...

 

Petr Naumovski je bio bas ozbiljan igrac, mamojeb. Igrao bi za SFRJ reprezentaciju da se nije desilo sve sto se desilo, cak i bez nacionalnog kljuca. 

 

Tek par mesta prazno pa onda moze Pero Antic, Vlado Ilijevski...Dragan Lukovski je rodjen tamo, ali je migrirao ka Beogradu, a cale mu je rodjeni Makedonac, bio solidan igrac. Samardziski, Vrbica Stefanov...nabode se tu i tamo poneki talenat, pa sad da li se razvije do kraja ili ne je druga prica.

 

Da je to malo u odnosu na CG i broj stanovnika - jeste, no i geopoliticka situacija u Makedoniji je poslednjih decenija suluda, a Albanci ne igraju basket.

A gde ti je 1 Mavrenski?

Link to comment

Erhm...eno ga u Zrenjaninu, gde je i rodjen (ovo sam morao da guglam) :D jel on poreklom iz Makedonije? Mislim, zvuci po prezimenu, ali ne znam, a niti ga se secam kao Makedonca.

 

Dobar je bio, jedan od onih zajebanih YUBA liga likova, nisam siguran da bi ikada dogurao do reprezentacije (do makedonske bi).

Link to comment
10 minutes ago, goofs said:

a Albanci ne igraju basket.

 

Ne znam da li ga igraju makenoski Albanci, ali kosovski igraju itekako. Imaju dosta solidnu ligu, 4-5 klubova sa dobrim budžetima, dovode dobre Amere, strani treneri, liga izjednačena, prepune dvorane... 

 

Link to comment

Kad si kod Albanaca, odgledajte Ermala Kuča u podkastu kod Mileta.

 

Gledao sam pre neki dan pa zaboravih da preporučim. Odlična epizoda.

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment

Pa u Srbiji košarku znaju igrati samo u Vojvodini i dolje u Sandžaku.  Kad bi se desilo neko Otprisajedinjenje onda bi Makedonci deljali Srbiju 30 razlike.

Niš postoji već nekoliko hiljada godina, a dao je više milanskih edikata nego košarkaša.

 

btw Poku je Makedonac, kad odigra slabo. Kad odigra dobro onda je Ukrajinac.

  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Erhm...eno ga u Zrenjaninu, gde je i rodjen (ovo sam morao da guglam) :D jel on poreklom iz Makedonije? Mislim, zvuci po prezimenu, ali ne znam, a niti ga se secam kao Makedonca.

 

Dobar je bio, jedan od onih zajebanih YUBA liga likova, nisam siguran da bi ikada dogurao do reprezentacije (do makedonske bi).

E, vidi, stvarno, sad izguglah i ja. Secam se da je igrao dole u nekom momentu (sad vidim da je samo 1 sezona pri kraju karijere), plus prezime, pa pretpostavih lose.

Link to comment
Quote

Tvrdi: nije imao nameru da obori Gordona.

 

Od mene su napravili serijskog ubicu. Moja namera je bila da razdrmam svoje igrače, nisam ni sanjao da će na mene naleteti Amerikanac Majron Gordon. Gordon je pošao ka meni, ja sam mu odmah pružio ruku uz izvinjenje koje je prihvatio. Kada sam se pozdravio sa kolegom trenerom, sudijama otišao sam u svlačionicu”, kaže Nikolić, koji je na klupu MZT-a seo početkom ove godine.

Potpisao je do kraja sezone sa opcijom da se saradnja produži na dodatnu godinu. Sada je ta opcija pod velikim znakom pitanja.

 

Znao sam da ću biti kažnjen, ali ne sa ovoliko mečeva. Zvanična suspenzija je na deset utakmica. Ovo je pakao za mene, uzeta mi je titula prvaka Severne Makedonije”, ističe Nikolić, koji je sa MZT-om osvojio Kup Makedonije, ali nije uspeo da spreči ispadanje u regionalnu ABA 2 ligu.

U Nikolićevom odsustvu ekipu će predvoditi pomoćnik Vasko Atanasov.

 

Make World Smallest Violin Real | Indiegogo

  • Haha 2
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...