Jump to content
IGNORED

Slavsko-domaćinska tema


renne

Recommended Posts

možda Hrvati rade kao mi i Katalonci (pazi kad stvarno ne znam kako slave Hrvati, sramota), ali kao što rekoh kod Nemaca i Španaca nema ni "p" od posta, ni pre ni za vreme ni posle Božića

Link to comment

pa ajde prisetite se. pa kad svaka kuća u hrvatskoj (a mnoge bogme i u sloveniji) spremaju bakalar ?

 

tačan odgovor : na badnje veče

 

ed.

osim hrvata i slovenaca, mislim da i poljaci i česi jedu ribu za badnje veče

Edited by dùda
Link to comment

ne, bakalar se jede na badnji dan. stavlja se u vodu dan prije badnjeg dana a kuva se ujutro.

 

katolici poste drugacije od pravoslavnih, dozvoljeno je jesti ribu, jaja i mlijecne proizvode.

Link to comment

ne, bakalar se jede na badnji dan. stavlja se u vodu dan prije badnjeg dana a kuva se ujutro.

 

katolici poste drugacije od pravoslavnih, dozvoljeno je jesti ribu, jaja i mlijecne proizvode.

ne razumem šta znači ovo tvoje ''ne'', kad i ja pričam isto

a na prethodnoj strani sam napisala to za jaja i mleko

 

a da se bakalar sprema dan ranije to je jasno ali nebitno, bitno je kada se jede

Link to comment

inače i ja štošta nisam znala ili sam pogrešno mislila dok nisam počela da se intenzivno muvam po belom svetu

 

 

npr bila sam uverena da svi venčani pravoslavci nose burmu na desnoj ruci (kao što i nose) dok svi venčani katolici nose burmu na levoj (što nije tačno, neki nose na levoj a neki na desnoj po pravilu "kako se kome ćefne")

Edited by Hjortron
Link to comment

jel' svoje praviš posno  :P 

Posno, i mnogo skromnije

jer to moje™ i nije baš moje, em nisam kršten, em nisam vernik, em nisam baš ni pravoslavac 100% :D

ali obeleži se sve

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...