Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

4 minutes ago, Micko8 said:

Koja dva elitna centra ??? Marjanovic je vise cirkuska atrakcija nego li  neka elita, Milutinov je dokazan na evropskom nivou . Jokic je igrac koji bi trebao da pravi razliku kao sto je Pau Gasol godinama pravio  razliku za Spaniju. Ne moze Kalinic da bude  bitniji igrac od Jokica. Iako mislim da je glupost odreci se kvalitetnog kosarkasa na poziciji  na kojoj nemamo neku dubinu.

brate mili,mozda i fizicki najdominantiji igrac na svetu cirkuska atrakcija?

 

ne kapiram zasto svi idu u neke ekstreme

naravno da kalinic nije bitniji od jokica zaboga milog, ali zasto se mora boban nipodastavati da bi se to naglasilo kad postoji mali milion drugih argumenata koji zaista stoje

 

 

meni je cela ova rasprava 20ak poslednjih strana fantasticna na neki sulud nacin

 

Link to comment
  • Replies 26.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    954

  • pbg12345

    909

4 minutes ago, pbg12345 said:

ono joeovo "gubi se selktorska pozicija" sam shvatio mu slucaju da se raspadnemo kao posledica ovog nepovizivanja

sumnjam da je mislio da djordjevic treba sad popiti otkaz jer eto nije pozvao nikolu kalinica

 

naravno da sam na to mislio. 

Link to comment
4 hours ago, salerokada said:

Ne može kada se javljaju likovi poput tebe da učitavaju da zvezdaši misle da ga je Đorđević precrtao jer je Zvezdaš.

Bukvalno to niko ovde nije napisao, ali si ti ipak uspeo da pročitaš.

Projekcija samo takva.

 

Poenta je da je i ovde, i na drugim forumima, tw, u ril lajfu, napravljena opet polemika cigani vs grobari

i to je uzas da se tako gleda

 

Kalinic je i 2015 igrao malo kod Saleta u Francuskoj na EP ako se secate, i tad je bilo pitanja da li su ok, onda je Rio igrao ful, pa ga nije bilo 2017 zbog povrede.

tako da mozda tu ima dublje od snimka...o izjavi za Kosovo necu ni da pricam

 

ali je uzas samo po sebi da vecina ljubitelja kosarke ovako skace...da je Lucic ovako otpao, onda bi Grobari besneli, opet vodi Simonovica i sl

sad Cigani besne jer nema onog koji im je doneo prvu titulu i prekinuo dominaciju kkp, a Grobari likuju konacno Lucic i Dragan u prvom planu itd

 

npr meni je strasno da jedan sportista uradi ono sto je Kalinic uradio Macvanu, ali bih ga u svom timu imao uvek pre i Macvana i Dragana npr...kosarka i kvalitet pre emocija

tako bi trebalo da se gleda kad pricamo o kosarci, a ako hocemo ostrasceno toliko je idiota takvih (cak i na ovom "elitnom" forumu) da je lako naci drustvo

 

Link to comment

Dakle, činjenica da smo osvojili srebrnu medalju bez Tea, Jokića, Bjelice i Kaline, nije nikakav dokaz da možemo bez tih igrača?

 

Stvarno je fantastična rasprava...

Link to comment
1 minute ago, Kubrick said:

 

npr meni je strasno da jedan sportista uradi ono sto je Kalinic uradio Macvanu, ali bih ga u svom timu imao uvek pre i Macvana i Dragana

 

 

Šta mu je uradio?

Ovo mi je nepoznato

Link to comment
15 minutes ago, pbg12345 said:

brate mili,mozda i fizicki najdominantiji igrac na svetu cirkuska atrakcija?

 

ne kapiram zasto svi idu u neke ekstreme

naravno da kalinic nije bitniji od jokica zaboga milog, ali zasto se mora boban nipodastavati da bi se to naglasilo kad postoji mali milion drugih argumenata koji zaista stoje

 

 

meni je cela ova rasprava 20ak poslednjih strana fantasticna na neki sulud nacin

 

 

ne posmatras igrace kao nezavisne entitete van konteksta, ajde da vidimo sta su potrebe tima. mi imamo dva izvanredna centra + bjelicu koji je odlican sa loptom. dakle, cak i bez jokica smo tu pokriveni na sjajan nacin. s druge strane nemamo takvog igraca kao sto je kalina, ostala nasa krila su relativno prosecni igraci, tj ne postoji covek koji moze iole da zameni kalinino odsustvo. mada je glupo sto sam uopste uleteo sa tom tezom "bolje kalina nego jokic" to je sasvim nepotrebno, i bez tako dramaticnog prenaglasavanja/preterivanja svako bi trebalo da moze da shvati koliko je kalinic bitan igrac za nas, i imao bi mesto u svakoj reprezentaciji sveta van us of a

Edited by Nikodije
Link to comment

Jbt, pa veći značaj ima igranje Jokića nego neigranje Kalinića.

 

Reč ne bih rekao da je poveo nekoga drugog umesto Lučića, Milosavljevića jer sam siguran da Sale želi najbolje našoj reprezentaciji i celom timu. Na prethodnim prvenstvima smo van očekivanja dolazili do finala, koliko se mi svi ložili i tu je pokazao da zna da skocka tim, ne vidim šta je drugačije ovaj put.

Edited by garmonbozia
Link to comment

Razlika izmedju Jokica i otprilike svakog centra koji se ne preziva Embiid je veca nego razlika izmedju Kalinica i recimo Lucica.

Link to comment

pomalo se zaboravlja da je Bobi imao dabl dabl ucinak u u EL, u proseku. a sigurno nije postao gori igrac u NBA. nije Bobi sporan. niko, osim Srbije, nema 3  toliko kvalitetna a potpuno razlicita centra. problemi je cetvorka gdje imamo samo Bjelicu i upravo je tu bio bitan Kalinic jer je mogao odigrati neke minute na 4. ovako, ko god da tu dodje nije vrhunski EL nivo.

 

mislim da su savez i djordjevic ocajno postupili zato sto nisu stali na stranu igraca u onim kvalifikacijama za SP vec su se okrenuli nekakvim emotivnim ucenama i pasivnoj agresiji i da je tu stvoreno i dosta zle krvi a verovatno i produbljeni neki rovovi od ranije i da je zato kalinic izvisio. nemam nikakvih infoa ili tako necega. apsolutno licno uverenje.

Link to comment
8 minutes ago, Kubrick said:

Poenta je da je i ovde ... napravljena opet polemika cigani vs grobari

i to je uzas da se tako gleda

...

ali je uzas samo po sebi da vecina ljubitelja kosarke ovako skace...da je Lucic ovako otpao, onda bi Grobari besneli, opet vodi Simonovica i sl

sad Cigani besne jer nema onog koji im je doneo prvu titulu i prekinuo dominaciju kkp, a Grobari likuju konacno Lucic i Dragan u prvom planu itd

 

Gde ti ovde vidiš tu polemiku osim kod Filozofovog učitavanja iste drugima i one glupe garmonbozijine pošalice?

I niko, apsolutno niko, ovde ne skače zbog toga što je Kalinić zvezdaš, već zbog toga što je član prve petorke i važan šraf naše reprezentacije.

Link to comment
2 minutes ago, nautilus said:

pomalo se zaboravlja da je Bobi imao dabl dabl ucinak u u EL, u proseku. a sigurno nije postao gori igrac u NBA. nije Bobi sporan. niko, osim Srbije, nema 3  toliko kvalitetna a potpuno razlicita centra. problemi je cetvorka gdje imamo samo Bjelicu i upravo je tu bio bitan Kalinic jer je mogao odigrati neke minute na 4. ovako, ko god da tu dodje nije vrhunski EL nivo.

 

 

imam predosecaj da ce da gura jokica na 4 vrlo cesto

Edited by Nikodije
Link to comment
Just now, Nikodije said:

 

imam utisak da ce da gura jokica na 4 vrlo cesto.

 

Toga se i ja bojim. Ako ista dodje glave Djordjevicu, to ce biti preterana lojalnost prema nekim igracima. Pod nekim mislim Raduljica.

Link to comment
Just now, Nikodije said:

 

imam utisak da ce da gura jokica na 4 vrlo cesto.

 

to su probali u denveru i zavrsilo se trejdom nurkica nakon koga je jokic eksplodirao na petici. mozda neka taktika iz naftalina sa dve petice, jokic i milutinov, ali to bi bio uzasan problem u odbrani.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...