Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1002

  • pbg12345

    944

U sistemu u kojem tri ekipe izlaze iz jedne grupe neminovno je da kostur spoji neke od njih u 1/2f. Samim tim to što si u istoj grupi sa nekim ne znači da nećeš igrati ponovo pre finala.

Link to comment

Godinama se svi zale kako ekipe namjestaju zadnje utakmice kako bi izbjegle nepozeljne protivnike. Spanci su to bili doktorirali. Sada kada su nasli sistem gdje niko ne moze da zna n'a koga ce u polifinalu, opet ne valja. 

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, goofs said:

U sistemu u kojem tri ekipe izlaze iz jedne grupe neminovno je da kostur spoji neke od njih u 1/2f. Samim tim to što si u istoj grupi sa nekim ne znači da nećeš igrati ponovo pre finala.

Pa jeste, ali nije isto ako se pre finala sastanu prvi i drugi ili prvi i treći iz grupe. Što zapravo znači da se smanjuju šanse da dve najbolje ekipe igraju u finalu. Jer do finala može da se provuče lošija ekipa na čist user. 

  • +1 1
Link to comment
40 minutes ago, Gale said:

Srbiji pripadaju medalje od 1992. godine, kao sukcesoru tadašnje SRJ. To je pravno tako, a mislim da je i pravedno. 


I ja se smatram Jugoslovenom i delom Evrope, al' kad dodjem na granicu nadležna organizacija za to me pošalje u red za Srbe i traži vizu. Jbg. 
 

Link to comment
17 minutes ago, bios said:

Pa jeste, ali nije isto ako se pre finala sastanu prvi i drugi ili prvi i treći iz grupe. Što zapravo znači da se smanjuju šanse da dve najbolje ekipe igraju u finalu. Jer do finala može da se provuče lošija ekipa na čist user. 


Slažem se ja da je sistem sranje, samo navodim kako je moguće da igramo sa njima pre finala.

  • +1 1
Link to comment

@Amos

Ha, pa već su građane te države slali u posebne redove za vizu, pa je pravedno i sa te strane :tongue:

SRJ je Jugoslavija samo po imenu, nije ni kulturni ni politički produžetak SFRJ. 

Ne postoji ni najmanji razlog da se odričemo tih medalja.

Edited by Gale
  • +1 1
Link to comment

U Ustavnoj povelji SiCG je pisalo da, u slučaju raspada, Srbija ima kontinuitet sa SiCg

  • +1 3
Link to comment
13 minutes ago, Hamlet Strašni said:

U Ustavnoj povelji SiCG je pisalo da, u slučaju raspada, Srbija ima kontinuitet sa SiCg


Je l' možemo da tužimo FIBA? Uzmemo neki dinar za servere. :D

Link to comment
1 hour ago, borris_ said:

Godinama se svi zale kako ekipe namjestaju zadnje utakmice kako bi izbjegle nepozeljne protivnike. Spanci su to bili doktorirali. Sada kada su nasli sistem gdje niko ne moze da zna n'a koga ce u polifinalu, opet ne valja. 

mi smo porazom u poslednjem kolu mogli namestiti da ne idemo na usa u polufinalu

Link to comment

U pravu, a tako i u sportu mora postojati pravni sljedbenik.

Ne mogu medalje SRJ i SCG ostati bez titulara kao da ih niko nije ni osvojio.

Ili pripadaju samo Srbji ili pripadaju i Srbiji i Crnoj Gori (meni svejedno) ali nekome moraju pripasti.

Link to comment
21 minutes ago, pbg12345 said:

mi smo porazom u poslednjem kolu mogli namestiti da ne idemo na usa u polufinalu

Mogli su i da ispadnu. A i sa pobjedom nisu znali da ce na amere.

Link to comment

da bi ispali morali smo izgubiti 23 razlike

dakle, da su hteli, nasi su lako mogli da nameste mesto kojim bi izbegli usa u polufinalu

Link to comment
11 minutes ago, borris_ said:

Mogli su i da ispadnu. A i sa pobjedom nisu znali da ce na amere.

Znalo se tačno koliko treba da izgubimo da bi prošlo dalje i izbegli amere. Ograničenje da dve najbolje ekipe ili one koje ih pobede u QF ne mogu jedni na druge u polufinalu je ostavilo prostora za izbegavanje protivnika. 

 

Ne znam, meni se sviđa tradicija da se prva dva iz iste grupe ne mogu sastati pre finala. Fora mi je da se igra sa što više različitih ekipa. Sviđa mi se i pokušaj da se smanji prostor za kalkulacije i trebalo bi nekako uskladiti ta dva sistema. 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...