Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

16 minutes ago, uini said:

 

dokle više šefe; hajde sve ali dovoljno je setiti se da je nakon tekme sa litvanijom, stefan jović bio neupotrebljiv u polufinalu i finalu, jednostavno nije mogao kari da ga pusti da igra.

micić definitivno nije igrač po mom ukusu ali je i dalje cca treći - peti igrač repke, tako da zaista nema smisla da trošimo vreme sa ovim hottejkovima

Jovic bi u redukovanoj ulozi bio bolja opcija od Micica. Od njega se ove godine ne bi ocekivalo da bude u top pet igraca po vaznosti u ekipi  ali bi svoj posao obavio kvalitetno . Jovic je odigrao sasvim solidno u polufinalu svetskog prvenstva. A povukao nas je i u mecu sa Litvanijom. On je generalno mnogo bolji organizator igre od Micica, koji ne zna gde bije. Od 2013 godine otkada je Micic debitovao za reprezentaciju, on nikada nije odigrao dobro neku vaznu utakmicu, stavise on nas je direktno kostao odlaska na Olimpijske igre u Tokiju i uspeha na Evrobasketu. Daj boze da jednom proradi ali previse je uzoraka koji ukazuju da je on stetan igrac u reprezentaciji.

Edited by Micko8
  • +1 1
Link to comment
  • Replies 28k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1002

  • pbg12345

    944

6 minutes ago, uini said:

 

 

još će neko pomisliti da igraju na istoj poziciji. 

poku je ispao zato što pešić smatra da mu pored jovića-petruševa-davidovca ne treba niko više na PF

a da će dobrić - gudura - marinković da pokriju SF, taman da su prekoputa giannis, franz wagner ili tatum/durant/lebron

 

legitiman stav (karijev, tvoj nema veze), samo što mislim da smo mogli bolje da prođemo sa pokuom. 

nema veze, idemo

Pokusevski je ispao sa spiska  zato sto je izgledao kao marsovac na terenu, ne znam sta su ljudi gledali na one dve pipremne utakmice u Dubajiu:fantom:

Edited by Micko8
  • +1 2
Link to comment

nije igrao sasvim solidno u polufinalu niti u finalu

uglavnom, lik je otkazao kariju ali to što on zna da zavrti pnr zaista nije neki ludi gubitak za naš sastav koji ima jokića, vasa je svakako 78 x korisniji

 

prosto da ne banalizujemo stvari i bacamo frljoke

a naravno, potpuno je okej da imaš stav kako je jović neophodan, jedino što je čovek sam rešio da ne igra

  • +1 1
Link to comment

Nisam uopte hteo da potezem pricu u Jovicu. Samo sam rekao da nemamo boljeg igraca od Micica na toj poziciji posto je pomenuti otkazao. Ako ste mogli da primetite izmedju redova kritiku Pesica na racun Micica posle utakmice sa Japanom, kako Micic voli da drzi loptu predugo u svojim rukama. Ja licno verujem da bi Pesic pre izabrao Jovica pre Micica da je imao sansu da bira:)

Edited by Micko8
  • +1 1
Link to comment

ja ne verujem prosto zato što su jović i micić neuporedivi

uostalom, videćemo vrlo brzo, to kažem potpuno svestan da me mnogi micićevi potezi i nečinjenja izvode iz takta. 

 

on je mnoogo važniji za repku nego jović 2024

mislim, važniji je od brda igrača, ne od jovića koji više ne igra lockdown odbranu već vrti samo pnr i ne može da šutne za tri 

Link to comment

Jedno je sigurno: Pokuu se jesu poklopile okolnosti tako da bude skoro siguran putnik, sa povređenim Davidovcem i rovitim Jovićem. Kada u takvim uslovima nije uspeo da se izbori za mesto, pretpostavljam da ga upadljivo nije zaslužio, odnosno da je i na treninzima izgledao isto kao i u onih par minuta protiv Australije. 

Šteta, jer inače kapiram argumentaciju da ima više smisla kao 12. od Plavšića (a da je iole nešto pokazao, imao bi i od DeDe). 

Link to comment
53 minutes ago, uini said:

 

 

još će neko pomisliti da igraju na istoj poziciji. 

poku je ispao zato što pešić smatra da mu pored jovića-petruševa-davidovca ne treba niko više na PF

a da će dobrić - gudura - marinković da pokriju SF, taman da su prekoputa giannis, franz wagner ili tatum/durant/lebron

 

legitiman stav (karijev, tvoj nema veze), samo što mislim da smo mogli bolje da prođemo sa pokuom. 

nema veze, idemo

Kad ides sa sest visokih, pokriven si i na 4 i na 5, i isto ti dodje. To je igrac koji sustinski nece ni igrati, ali ti treba neko pouzdan. Da je Poku bilo sta pokazao, on bi bio taj.

 

Poku je prvo mogao da se nametne ko Jovic prosle godine i postane bitan sraf. Cak je i na 3 imao prostora koliko hoces. Nije uspeo.

 

Onda je imao i povredu Dede, koji em nije ni inace nikakav specijalan igrac, em je povredjen sve vreme. Mogao je da se nametne kao taj jedanaesti igrac, a onda Kari da bira izmedju Dede, Plavsica i Ristica za dvanaestog, a Poku da je siguran kao jedanaesti. Pa i nek je po tvome i da Kari hoce jos jednog centra, Deda bi bio taj koji bi izduvao. Ni za mesto jedanaestog igraca se nije izborio.

 

I onda je imao da upadne kao 12. igrac, po meni ne bi bio problem da dodje jos jedna cetvorka, a da je neko ko se pokazao iole korisnim i pouzdanim, lako bi jednog Plavsica istisnuo. Ni to nije uspeo.

 

Ne treba zaboraviti da su oni svaki dan zajedno, i da je Kari na treninzima video mnogo vise nego mi sto smo odgledali par utakmica.

 

Svaki dan su oni tamo i ocigledno je da Poku bas nume, inace bi upao jer nas tim jeste jak, ali da upadnes u 12 kao neki deseti, jedanesti ili dvanaesti igrac, to bas i nije toliko tesko i konkurencija je slaba.

Edited by Hele
Link to comment

micic treba da se pretvori u marka jarica 2002 ove generacije. nisam siguran da je to moguce tj. siguran sam da nece. ostace liability do kraja.

  • +1 1
Link to comment

Од Мицића је довољно за почетак што делује да се не буни и не буши репрезентацију (читај: ја сам најбољи и најспремнији играч овог тима) већ изгледа као да је океј с оваквом поставком где дефинитивно нема водећу улогу.

Link to comment
1 hour ago, Micko8 said:

Nisam uopte hteo da potezem pricu u Jovicu. Samo sam rekao da nemamo boljeg igraca od Micica na toj poziciji posto je pomenuti otkazao. Ako ste mogli da primetite izmedju redova kritiku Pesica na racun Micica posle utakmice sa Japanom, kako Micic voli da drzi loptu predugo u svojim rukama. Ja licno verujem da bi Pesic pre izabrao Jovica pre Micica da je imao sansu da bira:)

 

Kari je svojevremeno otpilio Teodosica da bi dao kljuceve tima u ruke Micicu i tako ga naterao da izadje iz komfora oportunizma i manjka vere u sebe, nece on od njega tako lako odustati. Stoga sam potpuno siguran da kad bi on morao da bira izmedju njih dvojice uvek bi izabrao Micica. Mada je to akademsko pitanje, da je Jovic sa ekipom isao bi na Olimpijadu jer bi Kari poveo obojicu.

  • +1 1
Link to comment
38 minutes ago, Guuundogan said:

micic treba da se pretvori u marka jarica 2002 ove generacije. nisam siguran da je to moguce tj. siguran sam da nece. ostace liability do kraja.

Jaric je igrao odlicnu odbranu ,Micic je beskoristan u odbrani:)

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, harper lee said:

 

Kari je svojevremeno otpilio Teodosica da bi dao kljuceve tima u ruke Micicu i tako ga naterao da izadje iz komfora oportunizma i manjka vere u sebe, nece on od njega tako lako odustati. Stoga sam potpuno siguran da kad bi on morao da bira izmedju njih dvojice uvek bi izabrao Micica. Mada je to akademsko pitanje, da je Jovic sa ekipom isao bi na Olimpijadu jer bi Kari poveo obojicu.

I Teodosic bi sada dobro legao reprezentaciji kao rezervni plej.

Edited by Micko8
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...