Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

22 minutes ago, Svarog said:

 

Ali koji je to paćenik i koje je govno moderni sport. Ja dolazim i dovodim ortake. Jebeš tu neki savez koji postoji, jebeš planove i koncepte, jebeš Grent Hila i Stiva Kera... Ja dolazim i dovodim ortake. Nadam se da će ih u četvrtfinalu izbaciti neka Letonija ili Brazil.

Dobro, to sam ja tako napisao, nema dokaza da je to tako stvarno bilo 🤣

Link to comment
  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1009

  • pbg12345

    961

10 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Hill je kolko znam jedan od vlasnika Hawksa. Ima neku funkciju u savezu?


Grant Hill je Dreamteamovski Neša Ilić, on sa trenerima bira kandidate, obilazi, razgovara, lobira. Poslednjih par godina rade apsolutno penis posao tako da je ovo što Elbidji radi zapravo dobro za njihov tim.

 

 Ostaje upitno kako će to izgledati na terenu.

  • Hvala 1
Link to comment
13 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Hill je kolko znam jedan od vlasnika Hawksa. Ima neku funkciju u savezu?

 

Mislim da mu je zvanično titula: Team USA managing director.

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

Za sve svoje nba igrače miško radi sa njima, dele proviziju jer on sa tim igračima ima ugovore.

 

tako je, ali to baš nije onoliko koliko ljudi misle da jeste

Link to comment

Pa i da ne dođu svi ortaci, ima tu još igrača daleko boljih od ovog tima sa SP. Tu bi Edwards, Brunson, Bobby Portis i eventualno Banchero u budućnosti imao mesto. Jedino su na centru tanki, ako ne naturalizuju Embiida. Više mi je tragično što se ovi nisu udostojili ni odbranu da igraju, a nisu baš likovi koji ne moraju da se dokazuju na velikoj sceni. 

Link to comment
15 minutes ago, copkillah said:

 

tako je, ali to baš nije onoliko koliko ljudi misle da jeste

Na Jokićeve ugovore koji ukupno idu na preko 400 miliona je to preko 16 miliona da podele Miško i oni. To je nezamisliva cifra da se dobije kao obeštećenje. Bilo koji drugi klub ne može ni deset puta manje od toga da dobije.

 

On ima nenormalno veliki broj igrača u Evropi, prošle godine je imao 60 igrača samo u Evroligi. To je sa provizijom od 10% vrlo velika suma. Dodaj NBA igrače i niže nivoe u Evropi i ide to lagano na preko 10 miliona godišnje. I nek ide, nemam ništa protiv. 

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Heaviside said:

 I nek ide, nemam ništa protiv. 

 

Nemas nista protiv monopola? 

 

Tako funkcionise sistem kod nas, zanemaruju se sve institucije i novac koji bi na kraju trebalo da zavrsi u tim institucijama zavrsi u rukama privatnika sa kojima se politicari tale na razne nacine. Zato Zvezda i Partizan treba da prestanu da budu niciji, vec da se privatizuju u ruke navijaca pa da od nase volje i zelje zavisi kolike ce budzete imati. 

 

A Kari mlati praznu slamu. 

Link to comment
3 hours ago, Heaviside said:

Sam Miško je više puta javno rekao da dobija 10% od godišnje zarade klijenata koji igraju u Evropi. U NBA je to ograničeno na 4%. Kapiram da neke provizije deli sa partnerima. Elem, Miško prvo kao Mega dobije klince pod najboljim mogućim uslovima po njega jer je on kao agent zadužen za zastupanje njihovih interesa u pregovorima sa samim sobom kao Megom, zatim dobije trening kompnezaciju tj. obeštećenje kao Mega i onda do kraja njihovih karijera dobija 10% od njihove zarade kao agent. To ga stavlja u privilegovan položaj jer nijednom drugom klubu ne može ni blizu da se isplati forsiranje mladih igrača koliko može Megi. Zato je to što on radi zabranjeno, i razlog je zašto on na papiru nema veze sa Megom nego sebe naziva predsednikom skupštine navijača. Uz to ide i dodatni sukob interesa u okviru takmičenja jer on zastupa veliki broj igrača i trenera koji igraju istu ligu kao i njegov klub. Može da se desi da mu zafali pobeda da ostane u ligi ili da neki njegov igrač te godine ima dobru statistiku, a da neke utakmice ne moraju sa se pobede i tako dalje. Ne verujem da on to radi, ali mogao bi kada bi hteo.

 

Sa druge strane, njegov interes se poklapa sa dugoročnim interesom igrača, a uz to očigledno da ima stručne ljude koji dobro rade sa igračima i planiraju njihovu karijeru. Šta znam, ne bi mi Miškov sukob interesa bio prvi na listi stvari za sređivanje, ali činjenica je da se radi o frapantnom™ kršenju pravila koje se ni ne krije.

Ocigledno da covek dobro radi svoj posao pa igraci tj. njegovi klijenti ne beze od njega. Jokic bi ga do sada promenio da mu ne odgovara. Koliko znam mladi igraci ne mogu da potpisu profesionalni ugovor dok ne napune 18 godina. Crvena Zvezda i Partizan imaju dovoljno vremena da osiguraju igrace iz svoje skole kosarke tj. da potpisu profesionalne ugovore sa njima. Dzaba i kada potpisu , klub za godinu dana raskine  ugovore sa njima , kao sto se to desilo sa Lazarom  Djokovicem koji je otisao na koledz . Nije vecitima Misko nista kriv kada su u pitanju igraci iz mladjih kategorija. Ima kvalitetnih klinaca i kod vecitih ali kakva je racunica Aleksi Dimitrijevicu ili Andreju Kosticu da za godinu,dve potpisu ugovore sa svojim klubovima , kada za A timove verovatno nikada nece zaigrati u svojim karijerama.

Edited by Micko8
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...