Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1009

  • pbg12345

    961

46 minutes ago, az67 said:

Skor Srbije u prva dva kola, prosek na 40 minuta

Vanja na parketu 96-53

Vanja na klupi 62-72

 

Ah te dileme, da li je Vanja uopste trebalo da ide..

Link to comment

Bjelica je tihi ubica, bio je MVP Evrolige radeci sve i puneci sve kolone, niko od njega nije trazio 25 poena u proseku.

 

U reprezentaciji je Teo bio lider pa su onda dolazili iza njega Bogdanovic, Krstic, on....

 

2019. Tea nije bilo, on se primio na ulogu lidera, ne znam da li se secate izjava pred prvenstvo da je u formi zivota i nikad spremniji, a on niti je ikada bio takva vrsta lidera, a narocito ne kada to vec godinama nije igrao ni u naznakama i u NBA-u su ga pretvorili u nekoga ko coskari i pripaljuje trojke.

 

Izgoreo je u prevelikoj zelji i nerealnim ocekivanjima od sebe, jbg.

 

 

  • +1 5
Link to comment

Meni je on veliko iznenađenje. Najbolji naš bek posle Vase do sada, sa najviše minuta i najboljim učinkom. Definitvno igra preko svojih uobičajenih mogućnosti i nadajmo se da će tako ostati još 14 dana. Dosta je i slučajnost zbog povreda Gudurića i Nedovića ali dečko je iskoristio šansu. Svejedno mislim da će igrati ne više od 15ak minuta u do or die utakmicama. Gudurić je i dalje mnogo bolji igrač od njega.

  • +1 4
Link to comment

Po meni ne moze da bude iznenadjenje ako radi ono sto ume. Njegov problem u dosadasnjoj karijeri (a isto vazi i za Jaramaza, recimo i Dobrica mada sam ga manje gledao) jeste sto nema konstantnost. A vidimo da i Gudura nema, kad pocne da se premislja u napadu ukopava celu ekipu, a kad ne razmislja pravi glupe faulove. A trebalo bi da bude jedan od lidera..

  • +1 1
Link to comment

marinkovic kao u ova dva meca nije sutirao od juniorskih dana verovatno, tako da ce sigurno biti iznanadjenje ako nastavi. mada se to desava u reprezentaciji, svi se secaju kako je keselj sipao kao sumanut.

  • +1 3
Link to comment
32 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Po meni ne moze da bude iznenadjenje ako radi ono sto ume. Njegov problem u dosadasnjoj karijeri (a isto vazi i za Jaramaza, recimo i Dobrica mada sam ga manje gledao) jeste sto nema konstantnost. A vidimo da i Gudura nema, kad pocne da se premislja u napadu ukopava celu ekipu, a kad ne razmislja pravi glupe faulove. A trebalo bi da bude jedan od lidera..

Pa, dobro, meni je iznenađenje. Priznajem da ga nisam gledao u poslednje vreme ali definitivno nije ovako šutirao tada kada ga jesam gledao i onda sam se iznenadio. I ne samo time, nego sam iznenađen i da je uopšte uspeo da postane starter. Pričam o očekivanjima pre priprema. Vasa, Teo, Avramović, Jaramaz, Gudurić, Nedović, Anđušić, Dobrić... jebi ga, nije mi bilo ni na kraj pameti da će Vanja da ima ovu ulogu.

  • +1 1
Link to comment

Imao je i u Partizanu imao utakmica gde sipa, i onih gde ne moze nista da pogodi.

 

Naravno da ce biti senzacija ako do kraja turnira zadrzi 60% za 3. I naravno da se to nece desiti, niti mora da bi opravdao poziv u repku. Dovoljno je da igra dobru odbranu i u solidnom procentu pogadja. Kad se bude lomilo, drugi ce imati loptu u svojim rukama..

Link to comment

svaki igrac ima utakmica gde sipa i gde nista ne moze da pogodi. samo, cinjenica je da vanja marinkovic na 32-33% suta za tri stabilno kroz karijeru, sto ce reci nije suter. a nije da drugo ima u ofanzivnom arsenalu. 

 

nekonstatni guduric je recimo na 40% u evroligaskoj karijeri.

Link to comment

Od tih njegovh 40% nemamo koristi ako ce da fintira vazduh konstantno, pa ce protiv dva najlaksa protivnika sutirati 12% za 3. Niti je to realno, niti je Vanjinih 60% realno. Ali se od Gudure ocekuje mnogo bolja igra..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...