Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Gudurić je vrlo ozbiljan igrač od kada se vratio iz Amerike, dokazao se već i sumnje što se kvaliteta tiče ne postoje. Etabliran vrhunski EL bek. Čoker ne da nije, nego baš suprotno - od malih nogu™ uzima i pogađa ključne šuteve. Jedino ovo što Kojot piše da bude stegnut zato što je reprezentacija u pitanju, mada deluje da je prevazišao taj problem. 

  • +1 3
Link to comment
  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1009

  • pbg12345

    961

Nisam gledao Gudurića posle povratka iz Amerike, osim u to malo minuta što je dobio sa reprezentacijom, pa ne znam da li i dalje ima najmanja muda na svetu posle Mihaila Andrića ili ne, al' se stvarno nadam da je konačno postao iole pouzdan.

Link to comment
14 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

Sem kada igra za reprezentaciju, tu izgelda kao najgori igrac takmicenja. Bas je jezivo izgledao, ima neku mentalnu blokadu i nadam se da je to prevazisao. 
 

On i Vasa su kljuc, jos uvek nisu pokazali da mogu da odigraju na nivou na kom su bili u klubovima.  

 

13 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

Pa moramo posto je kod gudurica to bas bilo ocigledno. Ne da nema kvalitet vec da ima mentalnu blokadu, i to ozbiljnu, koju nije probio. Nadam se da ce sada uspeti, da je sazreo. 

 

Što je naročito zanimljivo nakon što je na izlasku iz mlade reprezentacije doneo ovoj zlato na EP koliko se sećam šutem u zadnjoj sekundi.

 

O tablu, sa strane je u padu šutirao.

 

Evo ga, 2015. godina, finale U20 protiv Španije.

 

 

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment

Bio je period utakmice protiv Turske kad sam naglas rekao "daj gudurića" ili "daj loptu guduriću". Onda sam pogledao koliko sam piva popio pre toga. Ali zaista je odigroa jednu odličnu utakmicu. E sad, ključ je u jednoj. Odigrao je i Jaramaz protiv Grka ko posednut. Ja se nadam da je on sazreo konačno, ali za sad u reprezentaciji nisam to video. 

 

A neće baš biti da je Gudurić bio odmah iza Jokića i Kalinića. Kao prvo nije ni Kalinić bio na nekom nivou u napadu, mada se pre svega kida u odbrani pa je i razumljivo. Drugo, Lučić nam je bio najbitniji igrač van Jokića, što se i videlo kad je izašao sa 5 protiv Turske

Edited by theanswer
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Rumpelstiltskin said:

Kad je repstacija u pitanje i Gudura, prva slika pred mojih ocima kako mu u finalu EP  2017, mozda minut ipo pre kraja, apsolutni egal, ispada iz ruku lopta u napadu ...


I kako onda odmah zatim povlači Slovenca za dres i pravi namernu ličnu, dok ćelavi čupa kosu.

 

Drugi utisak mi je 1/4f protiv Argentine kad daje trojku u trećoj četvrtini za naše prvo vodjstvo. Sećam se da sam tad pomislio da ih konačno lomimo :( 

 

Davno je to bilo, od tada je on proveo 3 godine u jednoj od jačih ekipa EL, narastao igrački, biće to ok.

  • +1 1
Link to comment

Odličan je Gudura, popravio je znatno ball handling i odluke na terenu. U zvezdi mu se igra sa loptom uglavnom svodila na glavinjanje na levi ulaz i one stepback trojke iz driblinga.

 

Čovek je pomoćni organizator igre već godinama u Feneru, ali fakat nije preneo svoje igre i u reprezentaciju. Ja se nadam da će mu ovo prvenstvno biti iskorak, pogotovo jer neće biti u senci Bogdana.

  • +1 1
Link to comment

drugi selektor, drugi tim, druga uloga. da je guduric taj igrac koji je bio 2019. na prvenstvu igrao bi aba 2. da je jokic taj igrac koji je bio 2019. na prvenstvu, do sad bi se vratio u evropu. o vasi da ne pricamo. ne mora da znaci da ce bilo ko pokidati sad, ali mnogo se ljudi drze najgorih izdanja kao nekog realnog pokazatelja o igracu. 

  • +1 1
Link to comment

Morate razumeti da je igranje u repki dupe glava u odnosu na klubove. Em se retko sastaju, praktično nikada ne igraju u istom timu, menjaju se treneri, menjaju se saigrači, pritisak igranja je specifičan i jako velik, em igraš za naciju a pogotovu kod nas gde igraš za naciju koja je navikla na trofeje i ne jebe ništa osim zlata. Pripreme su enormno kraće, znamo svi da se Yu repka spremala i po 6, 8 meseci za neka takmičenja, itd, itd. Treba li veći pokazatelj od Micića koji je u praktično životnoj formi.

 

Jokić u tim uslovima može da igra uvek dobro, prosto jer je bog košarke, za neke od ostalih kojima su i posle ovih utakmica i dalje poprilično nedefinisane uloge i minutaže, malo teže će da ide. Ostaje da se molimo da će od sporednih igrača osim Jokića /pa i Lučića i Micića koji će sigurno imati jaku minutažu, + naravno i Kalinić/ imati pre svega dobre šuterske dane, osim skoka i tranzicije, to je poslednji deo svetog trojstva koji ako popravimo, ne gine nam barem finale. 
 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...