Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 26.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    954

  • pbg12345

    909

6 minutes ago, levi said:

Mada će sad verovatno trebati neko da objasni kakav je bio Obradović

 

Pefi sa šutem? :D

Edited by Milošica
Link to comment

@radisa

Ne preteruj, Peras je igrao redovno, a mislim da je i Sretenović uzeo medalju 1991.

Al u suštini si u pravu, igrački bi i današnja reprezentacija bila u Evropi onako dominantna, ali do tada je to bilo nezamislivo. Plus su 4 igrača preko noći preplivala okean, Ameri su radili skauting za utakmice i dobijali po nosu sa igracima u timu za koje nisu mogli da kukaju da su balavci sa koledza jer su i za nas igrali mahom njihovi vrsnnaci. Svakako najznačajniji tim u istoriji evropske košarke.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka



  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Milošica said:

Pefi sa šutem? :D

Ne, visi nivo

Obradovic/srj(i uloga) je odlicno poredjenje

Sreta upao 91, kad se zoc povukao iz autobusa maltene

Sa djordjevicem svi znamo sta je bio problem

Pavicevic je bio redovno na sirim spiskovima

Peras 4ti bek te ekipe, posle prvi strelac acb, davao suludo poena

Komazec slicno, granicni clan ekipe, a u grckoj trpao nenormalno

Stojka nije bilo poslednje 2 godine zbog sukoba sa dudom, otud svi oni jova ovoci, curcici, primorci povremeno u 12

  • Hvala 1
Link to comment
24 minutes ago, Milošica said:

Pefi sa šutem? :D

Bolji napadač dosta od Markovića, nije samo šut. Prva, možda nekad druga naopačka opcija u svojim klubovima. Pričao je da se kaje što ga nije previše zanimalo da igra u baš najvećim klubovima Evrope, a mogao je sigurno, dok Marković ne može.

  • Hvala 1
Link to comment

Zdovc nije inicijalno bio plej, već bek opšte prakseTM. Rahmetli Duda je dokučio kako mu u repstaciji treba defanzivac u paru s Draženom, pa je osmislio odbrambenu postavku koja je od EP 1989. godine u Zagrebu počistila sve kao brezovom metlom. Recimo, protiv Grčke u obe utakmice je Zdovc davio Janakisa, Paspalj je apsio Galisa, a Dražen doslovno odmarao u odbrani jer mu je poveravan Hristodulu koji je jedino umeo da povremeno pripali iz ugla. Izmenama bi Danilović nastavio da čuva Janakisa, a Kukoč Galisa. Rađa i Divac su bili startni par centara, odmarali bi ih Stojko i Čutura.

Jurij je imao jako racionalne kretnje i odluke tokom igre, a mogao je da brani sve od 1 do 3, pa je tokom igranja u Olimpiji bio zadužen za Paspalja, Duška Ivanovića, Dražena i slične trpače, u reprezentaciji je čuvao i Oskara Šmita, a u Limožu protiv Benetona Kukoča. Nikakav problem mu nije predstavljalo što je imao 195, a Oskar 205, Paspalj i Kukoč po 208cm. U napadu je umeo itekako da ubaci 10-15 poena, ali je to radio iz izrađenih akcija i kontri. Pismen i verziran igrač, idealan za bekovski par s Draženom. Saša Obradović je bio dve klase ispod njega devedesetih, ne može se to ni porediti. Pefi još manje.

Edited by Božo Crveni
  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, goofs said:


Vasa/Teo

Luka/Bogdan

Bogdan/Luča (?)

Saric/Kalina

Jokic/Vucevic

 

Ko bi pobediJo na dva koša?

 

Luka i Gogi na jedan pre Vase i Tea any Day of the week 

Link to comment
2 hours ago, radisa said:

Pa u tom Limožu je bio druga napadačka opcija, ali nije da su imali i treću... :)

 

Bio je on Ok u napadu, i više od toga, mislim, on je u repki 91 bio prvi play, ako me sećanje ne vara, o čemu da pričamo tu, ali je bio tad na vrhuncu svate, da tako kažem u odbrani...

 

Mislim, mi pričamo reprezentacij države, gde iz trostrukog uzastopnog prvaka evrope, 1991, igraju samo dva igrača... Sreta, Peras, Tabak nisu mogoli ni da posmilse da igraju u repki tada, a prva dvojica su bili 3 puta prvaci Evrope, uzastopno, i to ne kao statisti neki, nego riljali za sve pare...

pravda za duska ivanovica, on je njima bio taj faktor x koji je donosio prednost u odnosu na partizan

Link to comment
4 hours ago, goofs said:

Za Radju i Divca mozda i mozes da udjes u neku polemiku ko je bolji, ali Drazen i Kukoc nisu imali konkurenciju medju srpskim igracima.

Pa i Drazen je polu srbin, rodjak sa Bodirogom, srpska kita ga je zacela, ako je nekom za utehu:sleep:

  • Haha 1
Link to comment

Ja bi pre  postavio poredjenje prime Radja vs Rebraca, znam da nikada nisu igrali zajedno u reprezentaciji ali meni je Rebraca bio bolji centar od Divca  ,steta  za  Rebracu sto se ranije nije otisnuo u NBA.  Rebraca je jedan od nasih najpotcenjenijih legendi, kakva je to igracina bila, u oba pravca, atletski najmocniji centar  kojeg je eks Jugoslavija ikada izbacila.

Edited by Micko8
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...