Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    937

  • б1lme3

    908

7 minutes ago, Filozof manijak said:

prosto je, rođeni smo i većina nas živi u toj Srbiji.

Ako ti je koncept nacije besmislen, zašto ti onda smeta koncept višenacionalne reprezentacije?

i navijaćemo za ekipu koja nije rođena i ne živi u Srbiji. Ima smisla. 

  • +1 1
Link to comment

Po odzivu bi se reklo da su igrači oduševljeni načinom na koji su proveli prošlo leto. Ovo je bruka i sramota. Nesuđeni džokej je dečko specifičan™, ali uveren sam da se sa ostalima može mnogo bolje raditi. 

 

Danilović i Pešić noga u dupe, para ima, istovariti ih onoliko koliko je potrebno da pička ćelava potpiše na 15 godina. Nije neki trener, ali je pri sebi, loži se i svestan je da je najvažnije da bude dobar sa igračima. Imali bi kontinuitet i bilo bi rezultata. Treba naći još takvih ljudi da vode savez, on kao selektor je no brainer.  

 

U ovom trenutku je poziv za jednog stranca poptuno nebitna tema. Poređenja sa Španijom su niđe veze, oni imaju sve sređeno i Lorenco im je bio samo poslednji delić slagalice. Mi radimo sve suprotno od njih. Legende ponižavamo i teramo sa priprema, sa klincima loše radimo, igrači nam se ne odazivaju, trener nam je pao sa Marsa. Stranac može, ja bih voleo da to ne bude baš neki random lik kao Lorenco u Španiji nego neko ko je igrao malo u Srbiji, ali nebitno je to, to je jedan igrač.

 

 

  • +1 4
  • -1 1
Link to comment
4 minutes ago, James Marshall said:

ma meni ne smeta, samo onda stvarno ne vidim kako će se to razlikovati od klubova, opet će najbogatiji pokupiti najbolje, je li stvarno neko misli da smo mi na jednog beka od sigurne titule. A već imamo klupska takmičenja koja idu po tom konceptu. 

 

ali šta to tebi toliko smeta da li će se razlikovati od klubova?

kakve to veze ima?

turnirsko takmičenje koje se održava na 2/4 godine, niđe veze komparacija sa klubovima. To je 1 naturalizovani igrač, nije cela postava.

Plus, meni bi lično dodatni gušt bio da eventualno uzmemo medalju sa nekim Dženkinsom ili Embidom dok naše primadone teraju sulke.

Edited by Filozof manijak
  • +1 3
  • -1 1
Link to comment
Just now, James Marshall said:

i navijaćemo za ekipu koja nije rođena i ne živi u Srbiji. Ima smisla. 

  1 igrač, ne cela ekipa

 

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

 

ali šta to tebi toliko smeta da li će se razlikovati od klubova?

kakve to veze ima?

turnirsko takmičenje koje se održava na 2/4 godine, niđe veze komparacija sa klubovima. To je 1 naturalizovani igrač, nije cela postava.

Plus, meni bi lično dodatni gušt bio da eventualno uzmemo medalju da nekim Dženkinsom ili Embidom dok naše primadone teraju sulke.

pa ja samo postavljam pitanja, što baš jedan, što samo jedan, što ograničavati. To jedan je ko ono "daj samo vrh da stavim". Mislim, takmičenja reprezentacija države, imaš likove koji su prvi put čuli za te države kad im je ponuđeno da zaigraju za neki klub u toj državi. 

  • +1 1
Link to comment
Just now, James Marshall said:

pa ja samo postavljam pitanja, što baš jedan, što samo jedan, što ograničavati. To jedan je ko ono "daj samo vrh da stavim". Mislim, takmičenja reprezentacija države, imaš likove koji su prvi put čuli za te države kad im je ponuđeno da zaigraju za neki klub u toj državi. 

Pa takva su FIBA-ina pravila, nismo ih mi izmislili

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
1 minute ago, James Marshall said:

1 ili 12, stvarno je nebitno. 

Podseti me gde je rođen i gde je živeo 1 Neven Subotić kada je igrao za fudbalsku repku?

Link to comment
6 minutes ago, James Marshall said:

i navijaćemo za ekipu koja nije rođena i ne živi u Srbiji. Ima smisla. 

navijaćemo za državljane srbije, ako smo im jelte dali pasoš da budu državljani srbije

  • +1 4
Link to comment

nije besmisleno zato što, između varijante da igra 12 srba, pa do varijante da igra 12 amera, imaš 100 različitih varijanti. zadrtim stavom o tzv "strancima" ti sečeš sebi mnoge mogućnosti, a sve to bez ikakve racionalne potrebe i suvislog objašnjenja.

 

što se tiče nacije i to mora da se precizira na šta se tu misli. srpska škola mišljenja "nikad stranci" očigledno baštini etnički pojam nacije. pored etničkog postoji i politički pojam nacije (ne od juče), što bi bila zajednica ljudi koje povezuje državljanstvo. tako da je sasvim moguće i zamislivo i nije ništa čudno da isti čovek ima dvostruku nacionalnost. da je etnički recimo Srbin, pa time i pripadnik srpske etničke nacije, a sa druge strane može da bude državljanin Finske, USA, Francuske sl. pa da pripada političkim nacijama tih država.

 

ali onda bi trebalo da se izjasni u pravcu da samo etnički srbi mogu da igraju. što bi isključilo i recimo bošnjaka ili hravata ili makedonca ili mađara koji se rođen u Srbiji i pripada toj nacionalnoj zajednici (i on je etnički mađar ali državljanin Srbije pa igra po principu državljanstva). ovo je očiglendo vrlo nezgodno stajalište za obajsniti i primeniti pa se to nikada tako i ne objašnjava. ja sam samo pitao kako se objašanjava. da li to znači da neko ko nije etnički Srbin ne može u reprenzetaciju. ili može ako je neki "naš" odavde sa Balkana i bližeg okruženja, ali ne može ako je npr. crnac. što dovodi i do druge škole mišljenja, koja bi bila "nikad crnci". što je još gore i nezgodnije stajalište za obajsniti i primeniti.

Edited by Ted
  • +1 6
Link to comment
Just now, James Marshall said:

pa ja samo postavljam pitanja, što baš jedan, što samo jedan, što ograničavati. To jedan je ko ono "daj samo vrh da stavim". Mislim, takmičenja reprezentacija države, imaš likove koji su prvi put čuli za te države kad im je ponuđeno da zaigraju za neki klub u toj državi. 

Treba se zapitati zašto FIFA ne dozvoljava akrobacije kao što je Lorenco u Španiji. Čovek je možda bio par dana na Ibici sa ortacima, a možda ni to. Zato što bi FIFA takmičenja tako gubila ekzluzivitet.

 

Možda nekom nacije nemaju smisla, donekle i jesu prevaziđen koncept, ali koncept države nije još uvek prevaziđen. Reprezentativna takmičenja treba da budu takmičenja igrača koji su odrasli i igrački stasali u državama koje reprezentuju. Uvek će da postoje neki izuzeci, tipa dete senegalaca odraslo u Francuakoj, ali igra za Senegal, ali vrlo lako je sprečiti klasičnu kupovinu stranaca, kao Lorenco što je kupljen. I FIFA to vrlo efikasno radi. Ja ne mislim da mi treba da glumimo čistunce, treba igrati po važećim pravilima, a ona su pogrešna po meni.

Link to comment
34 minutes ago, James Marshall said:

ja se slažem, ali onda koja je razlika između slaganja rostera reprezentacije i potpisivanja ugovora sa igračem od strane kluba? Što onda navijamo baš za Srbiju a ne za Nigeriju ili Španiju? Šta čini reprezentaciju Srbije baš tom za koju ćemo navijati? Ispis na dresu? Odnos prema istom? Hoće li nekom biti glupo ako neki Amer bude dizao tri prsta ili pjevao himnu ili ljubio zastavu? Ili će mu jebati majku ako ne bude to radio? Mislim, meni su generalno koncepti nacija besmisleni, ali su onda i takmičenja ljudi sortiranih po pasošima isto besmislena. 

ma to je donekle i zbog samog znacenja pojma nacija, pogotovo izrazenim na ovim prostorima

 

naravno da je koncept  nacija kao takav besmislen

reprezentativna takmicenja ne moraju biti

 

ali jbg, mi smatramo da boje srbije imaju braniti  srbi iz srbije, madjari ili ko god druge nacije iz srbije, ali isto tako i srbi iz bosne ili ljudi srpskog porekla iz australije

i ne vidimo mahom tu nikavu nelogicnost

i na sve to, nikako necemo "strance u dresu srbije"

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...