Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

8 hours ago, gospa buba said:

deco, blitva i krunpir bareni, pa na ulju s belim lukom, kakvo je to nenadano ludilo bilo :hail:
 

 

kako drugacije blitva nego tako? :)

 

kakav je ukus crnog pirinca? jel moze sutlijas sa crnom rizom?

 

 

Edited by darling
Link to comment

 

 

 

 

kako drugacije blitva nego tako? [emoji4]

 

nikako, nego je tolko dobra stvar blitva da se chovek zapita da li moze josh neshto da se smisli.

 

ovo je bilo tolko dobro da su neke pite tek pristigle iz novog sada ostavljene da chekaju!

 

 

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment

ne moze, blitva moze samo tako, nista drugo s blitvom nema smisla. inace, blitva moze da se poluskuva i da stoji skuvana u frizideru do tri dana, a posle se dovrsava sa sveze kuvanim slanim krompirom. znacajno odskoci u ukusu ako se pre sluzenja obilno zalije dobrim maslinovim. tako ko blitva moze da se kuva i kelj (prvu vodu koja se oseca na prdez baciti), i razna druga zelenila kojij slabo ima u srbiji. 

Edited by darling
Link to comment
11 minutes ago, darling said:

 

kakav je ukus crnog pirinca? jel moze sutlijas sa crnom rizom?

 

 

nisam probao sutlijas a ukus je skoro pa isti ali zrna se ne raspadaju tako lako prilikom kuvanja kao kod obicnog pirinca.

@Ras : narucujem  ga u Promenteru , kod Kineza

Link to comment
11 hours ago, gospa buba said:

e sad kelj. nemoj da kvarish emoji38.pngol:

bliva skroz ima smisla.

sent from bubamoto
 

Cepao kelj i juče i danas....obožavam ga. Moram priznati da su mnogi zavoleli taj "zeleniš" probajući ga kod mene u kući. 

Naravno, nisam ga ja spremao.

Link to comment

Na koji način spremljen kelj?

 

Super je povrće, nedovoljno ga koristim , a uglavnom spremim isitnjen u bešamelu.

 

 

Pojeo rižoto sa bundevom + zelenu salatu + paradajz + limunadu + urme.

Ne valja jesti kada si gladan.

Link to comment

Za tačnu proceduru ću morati da pitam...znam da se potapaju celi listovi u ključalu vodu, dodaje bluk, kockice krompira, so, biber....listovi ostaju gotovo celi....nekada keva uz kelj spremala ćuftice kao prilog ali unazad 1/4 veka i više, cepamo samo klot uz režnjeve cluka. Jedno mi od omiljenijih "kuvanih jela".

Tačan postupak javljam naknadno.

Link to comment

ja pravim musaku od kelja... i peceni hraskavi kelj u rerni,banacanin je onomad ostavio recept..isece se kelj na 1/4 ili 1/8 i stavi na papir za pecenje,polije sa malo mulja,so i sveze mleveni biber i stavi u rernu i pece 30tak min...

Link to comment
Kuma zvala na veceru, gulas kuvan u bundevi+ crni pirinac 
AIbX2kO.jpg
 
019JDcZ.jpg
E kako se ovo kuva?
Mislim onako tehnički?
Sve zajedno ili posebni ili..



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...