Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Maxividi bi uputila pohvalu na kub jer sam od nje pokupila i neke džemove i svašta još , da ne kažem na zlo me je navratila. Kad na poslu ogladnim odem na njen blog i slinim nad slikama :piggy:@ Cmrlj, čitam tvoju prvu rečenicu kao - to su testa zla :D na isto mu dodje ko i ti što si napisala ali sam ja nikakav karakter i redovno uradim nešto što se ne smebar kad je hrana u pitanju.Da nisam bila lenja da odem juče do Bajlonija i izvidim ima li rukole mogla sam sutra ujutru i ja za doručak da popasem jedan tanjirić zelenila i malo odmorim stomak . Ovako, smeši mi se podgrejana savijača koju je pak pravila keva :whistle:

Link to comment
sta mecesh u slanu?
mecem mesavinu nekakve svinjske masti sa proprzenim clukom i kojekakvim zacinima, sad da me ubijes ne mogu da se setim kako se to ovde zove i necega sto se zove rillettes, to mu dodje francusko-nemacka verzija sprze, i to od guske, komadi guscjeg mesa dugo, dugo kuvani u masti, dok se ne iscepkaju na koncice. Edited by aram
Link to comment
mecem mesavinu nekakve svinjske masti sa proprzenim clukom i kojekakvim zacinima, sad da me ubijes ne mogu da se setim kako se to ovde zove i necega sto se zove rillettes, to mu dodje francusko-nemacka verzija sprze, i to od guske, komadi guscjeg mesa dugo, dugo kuvani u masti, dok se ne iscepkaju na koncice.
kapiram. nishta od toga nece biti ovde, al neki puter i luk sa biberom i alevom ce za pochetak da bude sasvim ok :D
Link to comment
meni (u teoriji, naravno) bio omiljeni s parmezanom, persunom i belim lukom. nego, kad cete vec da mesite, aj pravite monkey bread, taj izgleda jos ludje.
joj ne znam, meni to izgleda ko neshto za dom zdravlja :rolf:da prosti ova uzvishena tema ^_^
Link to comment

setijo se - schmaltzschmaltz%20mangalitsa%202.jpgovaj bi trebalo da bude od mangulice.a ovo su rillettes, ovo su guscje, ali prave i svinjske i od lososarillettes-canard-arnabar.jpg.jpg

Edited by aram
Link to comment
Rillettes su mleveni čvarci. :D
Pa, ako se pogleda Wikipedija, ne izađe tako (ne tvrdim, ne bi bilo prvi put da Wikipedia priča koješta).
Rillettes is a preparation of meat similar to pâté. Originally made with pork, the meat is cubed or chopped, salted heavily and cooked slowly in fat until it is tender enough to be easily shredded, and then cooled with enough of the fat to form a paste.
vs
Čvarci (singular Čvarak) (Serbian Cyrillic: Чварци / Чварак) is a specialty of west Balkan cuisine, a variant of pork rinds. They are a kind of pork 'crisps', with fat thermally extracted from the lard.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...