Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Uff kad bi neko bacio recept s kesten pireom za nas(mene) kuhinjske retarde, bilo bi genijalno.Ono kao neki kolač-torta pa neka čokolada preko...
bilo već nekad negde, mislim na tortama i kolačimaal evo ti opet :Pkuvano i očišćeno kestenje (e! to je najveći zajeb, skuvati i kako tako, ali očistiti ih, heh, tako da ako mogu da se nađu gotovi da se kupe, samo napred :D) skuvati sa šećerom i malo vode, koliko šećera zavisi od ukusa, ja ne volim mnogo slatko pa stavim otprilike 1:3, ko voli mnogo slatko neka stavi 1:1i onda smuljati onim za pire, ili već čime hoćeš, a neki vole i da ispasirajui onda jesti sa šlagom, ili rumom, ili sa čime god već hoćeš, ili bez ičegaa može onda dalje i neka torta da se pravi, najprostije sa čokoladom je da se rastopi malo čokolade sa puterom pa premaže preko prethodno oblikovanog pirea Edited by Amelija
Link to comment

gotov kesten pire je glupavali zaista, ako nađeš gotovo kuvano & oljušteno kestenje, ono malo obrade posle toga nije nikakav problemdok očistiti kuvano kestenje jeste sranje

Link to comment
gotov kesten pire je glupavali zaista, ako nađeš gotovo kuvano & oljušteno kestenje, ono malo obrade posle toga nije nikakav problemdok očistiti kuvano kestenje jeste sranje
pa mi chekamo da nam maksijevi belgijanci donesu i taj kesten, kad su nas vec urachunali za djabdjabe kuskus i leblebije u konzervi. rachunamo, ljudi su :unsure:
Link to comment
može i bez kocke, ali tada, da ne bi sve to bilo baš skroz šuplje, dobro je malo povrće prvo prodinstati, ali samo malo, da dobije tu neku hrskavost, a i naknadno, kada se već skine sa vatre, dodati malo dobrog mulja
ja ovo sve i inace radim, i dalje je bolje sa susenim povrcem. i potazi isto. jedino sto pravi razliku je ako bas narokam celera.kolaci s kestenom su mi cisto gubljenje vremena. kako god da ga pravis imas utisak da jedes kesten-pire sa slagom, sto bi se onda mucila, uzmem fino kesten-pire sa slagom i lepo mi.
Link to comment
Pojela sam onaj čokoladni kolač iz MekKafea i mislim da sam dobila dijabetes.
u mek kafeu treba da se jede onaj keks koji se prodaje na kasi, iz tegle, i to bash od maline i bele chokolade. ali samo jedan!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...