Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Daj detaljad.Tj, osim ako nisi pravio klasika ređanje.
ma jok, nesto sam kao prvo zarolao sa idejom da pravim one strejt pite, a onda sam shvatio da mi je mali pleh pa sam onda to nekako zbutkao. nebitno, nema uticaja na ukus.
Link to comment

@frank&renneič ne turam sem soli.ne: krilca bačena u tiganj na deset mina. sos od izgnječenog belog luka, izblenderisane, domaće ljute, crvene. paprike, meda i malo tople vode, pa sve to premazano posle do-pečenja u rerni.sol, papar, i uvaljkavanje u brašno, na početku termičke obrade.brukica.post-2206-0-31888500-1361116639_thumb.jpg

Link to comment

salata od tune..izrendala sargarepu,malo celera,isekla 1 manji cluk,umesala tunjevinu,so,limun,biber,mulje ..to cesto jedem za veceru kad nemam hleba .. i seckam pomalo suvog ribica pride,slanog i mekog kao dusa

Link to comment

ja gledala juce dzejmija kako u veneciji pravi minestrone vulgaris pa inspirisana pravila supu od svega (crveni luk, praziluk, celer, sargarepa, paradajz, tikvice, spanac, persun, zelena salata). negde pred kraj shvatila da mi se ne jede italija nego azija pa prelila supu sa sve rezancima preko kovrdzavih rezanaca (eno ih ispod, kisele se) i nacedila pomorandzu. lepo, svidja mi se. nego, ume li ko da pravi supu bez kocke/vegete i ima li smisla da se uz sve to povrce dodaje koncentrat povrca da bi supa imala ukus povrca?!supice.jpgUploaded with ImageShack.us

Link to comment
... nego, ume li ko da pravi supu bez kocke/vegete i ima li smisla da se uz sve to povrce dodaje koncentrat povrca da bi supa imala ukus povrca?!
može i bez kocke, ali tada, da ne bi sve to bilo baš skroz šuplje, dobro je malo povrće prvo prodinstati, ali samo malo, da dobije tu neku hrskavost, a i naknadno, kada se već skine sa vatre, dodati malo dobrog muljaja danas imala goste, pravila krem supu od vrganja, ispala vr'. pekla jagu sa krompiromovo je, nakon mnogo vremena, prvi put da spremam jagu kupljenu u bg, i mogu reći da je izvrsna, muž kupio u nekom mesari-prčvari na palilulskoj pijaci, lik drži samo piletinu (isto odlična) i jagnjetinu.za obe vrste mesa tvrdi da su odlične, domaće, da i pilići i jagnjad tzrčkaraju okolo.za piliće ne znam, ali bih rekla da za jagnje nije slagao. poreklo jage je iz sandđžaka, sa planine nekedezert pravila ovaj, neverovatno kako se svi time oduševe, a živa je istina ovo što piše u receptu da ne treba više od pola čuke da se napravija kao stara stipsa, nisam kupila maskarpone, naravno, nego sam uzela istu količinu subotičkog sirka (plava kutija) i uklopilo se savršenmoj kolač izgleda bolje na preseku -_-tiramisu.jpg
Link to comment
može i bez kocke, ali tada, da ne bi sve to bilo baš skroz šuplje, dobro je malo povrće prvo prodinstati, ali samo malo, da dobije tu neku hrskavost, a i naknadno, kada se već skine sa vatre, dodati malo dobrog mulja
ja volem i da odvadim deo i izblendam, pa vratim nazad. nekad izblendam i sve, napravim krotoncice i udri. s obzirom koliko krotona pojedemo uz supu, to nekad bude kompletan manji obrok :D
pa ih ti posle peces!! sramno...
pa kad su neoprezna pa utrče u rernu :D Edited by aram
Link to comment
dezert pravila ovaj, neverovatno kako se svi time oduševe, a živa je istina ovo što piše u receptu da ne treba više od pola čuke da se napravi
'bes zemlju gde nema kesten pirea. mater donela zadnji put i napravila nesto slicno, pojeli sve sa tepsijom.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...