Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

meni dziga I paradajz ne mogu ni u istu recenicu, moja gospoja obozava paradajz uz istu. Malo ljudi voli ova dva zajedno, koliko znam. Obustavljajte borbena dejstva, u neaporazumu ste.

Link to comment

Manitu burger od bizona ("sa svime", da se vene malo obraduju), malo frajza uz to i coleslaw salatu.Što bi rekli ovi iz Alan Forda "ovo je mesto na kojem se jede, čak štaviše, ždere".

Link to comment

Penne skuvane al dente, pa brzo preprzene na maslinovom ulju i bluku, i potom lako uvaljane u grana padano, tek da zamirise. Preko njih: peposo, skuvan juce, odstojao, sada je savrsen. Uz to samo zelena salata i chianti.

Link to comment

krenula ja da umuckam testo za palacinke i prekasno shvatim da ce mi zahvaliti brasna, a mrzelo me izuzetno da strcim do radnje pa sunem palentu u smesu da je zgusne i, sta cu, ispecem, nafilujem baninijevim tango kremom obilato da se ne primeti. majko moja mila, sto je ovo odvratno!

Link to comment
img1885h.jpgtanke heljdine kore, sir, mladi lukacnije lose ispalo, ukus odlican pet, zamerka na nepostojanje donje kore. verovatno sam mogao da je pecem jos 20 minuta na dnu, mada nemam na rerni opciju da iskljucim gornje a ostavim donje grejace. u krajnjoj liniji nije kriva rerna nego luk u piti koji je zagrevanjem krenuo da ispusta sok i tako prakticno stalno vlazi pitu odozdo.ali nebitno, realno, dobra je
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...