Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

djordje cvarkov iz drzavnog posla kaze da u banatu prave masne cvarke velicine pesnice. :Da i naucila sam da u vojvodini svinjokolj nazivaju "zabijachke". so funny! :D

Link to comment

Sad sam dosla na ovaj topik i necu vise nikad. Kako se pravi proja, je l to moze da se spravi ovde u Ozilendu? Jaretinu ne mogu da susim :( ali proju bih mogla da probam da napravim.

Link to comment

Kukuruzno brasno umuti sa jajima, uljem ili mascu, mlekom, i praskom za pecivo. Dodaj malo psenicnog brasna da zgusne. Treba da bude po gustini izmedju testa za palacinke i testa za hleb, da moze da se polako naliva u modle ako tako pravis. Peces oko 1 sat na 180 stepeni, dok ne porumeni korica.Na oko 500 gr brasna ide oko pola litre mleka, ili nesto jace, oko 3 jaja, jedno 3 kasike masti, malo soli, jedna kesica praska za pecivo.Dodaj sta oces, sira slanine, sitno seckan luka, sta god ti je po volji.Ja ovako a ostali ce reci drugacije. Vezbaj, nece iz prve biti savrseno.

Link to comment

obicna, za uz podvarak ili sa sirom, tzv. projara?nista lakse:obicna samo kukuruzno brasno (belo ako nadjes, mnogo je bolje), na vrh noza prasak za pecivo, prstohvat secera i prstohvat soli. dolivas mlaku vodu dok ne dobijes masu malo guscu nego za palacinke. podmazes tepsiju (ako neces to nego hoces da koristis papir, dodaj malcice ulja ili maslaca u testo), pokvasenim rukama izravnas i u rernu na 250°C jedno pola sata.projara tek nesto teze, 2/3 kukuruzno, 1/3 psenicno brasno, prasak za pecivo (ovog puta ceo), neki beli sir izmrvis ne previse sitno, kisela voda obavezno, dva-tri jajeta i onda sve isto. mozes i malo jogurta, ja volim i da naseckam kisele krastavcice u nju ponekad, i tako, eksperimentisi.

Link to comment

Hvala, uradila sam skrinshotove recepata pa cu probati kad nadjem kukuruzno brasno (pitanje: jel to isto ono sto ide u palentu ili je to drugacije brasno? Ovde moze preko neta da se naruci brasno od cega hoces, i to po tri razlicita tipa, I get confused. doduse nema od potocare :( ). Javicu rezultate. (Ja sam od muke prokuvala, tj. naucila da kuvam ponesto kad sam otisla iz Srbije. Pita me drugarica "je l si to od mame naucila da pravis punjene paprike?" "Jok, od interneta.")

Link to comment
pitanje: jel to isto ono sto ide u palentu ili je to drugacije brasno? Ovde moze preko neta da se naruci brasno od cega hoces, i to po tri razlicita tipa, I get confused. doduse nema od potocare :( ). Javicu rezultate.
nije isto, sitnije mleveno ti treba, ovakvo:kukuruzno-belo.jpga ima i sa potocare sigurno, trazi "stone ground" :)
Link to comment

samo sam te čekao :lol:super je kombinacija, fala za hint, mogao bih ovako svaki dan :). uzeo sam squadrin losos, malo je bolji rusko more al i toliko skuplji.

Edited by maheem
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...