Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

ja pravijo tikvice punjene piletinom i prazilukom, pa zalivene paradajzom i pokrivene mocarelom. isto zeleno i crveno, al nekako zimski :)
daj malo detaljnije. zvuci dobro.
Link to comment

nasecko luka, praziluka i sargarepe i bacio na maslac da se dinsta. pilece grudi nasecko na sitne kockice, pa dodao i njih, plus samleo malo sarenog bibera ozgo. tikvice raseko uzduz, izdubio kasicicom pa tu sredinu isto bacio na dinstanje. polovine poredjao u ciniju za paelju, zavuko izmedju poneku cen bluka, polio malo muljem, pa popunio onim dinstanim. nabaco ozgo persuna i bosiljka, zalio paradajzom i pokrio mocarelom pa bacio u rernu na dvadesetak minuta na 180, tj. samo da omeknu tikvice i zatopi se mocarela.

Link to comment
Integralne palacinke sa Philadelphia sirom obogacen renom i mirodjijom + dimnjeni losos. Zaliveno manzanilla dry fino sherryjem (zmija hladnim)
au sto je to dobra fora, samo da je preadaprtiram za vegetarijanca, pechurke neke ili neki djavo :oa bash sam videla kod one bugarke sa 24h kujne, slatke palachinke, bele sa crnim filom, crne sa belim, pa isto tako na parchence... palachinke revisited.
Link to comment

mda, evo veggie ideja; patlidzan iseces na 0.5 cm ploske. Ako imas onaj toster na preklop cvrljnes ih izmedju papira za pecenje, ako ne onda u tiganj bez ulja. Kada semalo prohlade zalijes ih muljem + malo balzamica i zacins origanom. Redjas i motas.Ako nije vegan onda se beli sir (feta) slaze uz to samo tako.Naj pazanju obrati na same palacinke. Vi bar imate tamo dobra i razlicita brasna. Heljdino brasno je must.

Edited by hefestus
Link to comment
mda, evo veggie ideja; patlidzan iseces na 0.5 cm ploske. Ako imas onaj toster na preklop cvrljnes ih izmedju papira za pecenje, ako ne onda u tiganj bez ulja. Kada semalo prohlade zalijes ih muljem + malo balzamica i zacins origanom. Redjas i motas.Ako nije vegan onda se beli sir (feta) slaze uz to samo tako.Naj pazanju obrati na same palacinke. Vi bar imate tamo dobra i razlicita brasna. Heljdino brasno je must.
neje vegan, sir je bazis 1 zivota :Dsuper sa patlidzanom, ima ko bog da ispadne. javim autput!
lazanja od zeca, bingo
znala sam da ce zekan da iskochi odnekud. tj da uskochi :lolol:
Link to comment

Jel ima negde ovaj Philadelphia sir u Srbiji? Pošto volim krem sireve, ai klinci mi, a ovde jedino jedemo Sirko ili ABC, a taj Philadelphia sam jeo u Danskoj i isto je odličan.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...