Jump to content

New Now eating!


renne

Recommended Posts

najavljen na nau kukingu, opuzenski brudet sa talentom™:photo0037y.jpgrealno, jedino sto sam, uslovno receno, zajebao je nivo ljutine: po receptu je trebalo ljuta papricica a ja sam, poucen ranijim iskustvima sa susenim ljutim paprikama ucelo stavljenim u jelo, koristio premijinu ljutu alevu papriku (bas je ljuta). e sad, da sam stavio recimo ravnu kasicicu aleve, umesto pune, ne bi zobali ovo po sistemu "jedu, jedu i placu". osim toga, super! nezacinjena palenta je super kao balans.

Link to comment

@assucka da probas ove, meni su te omiljena ljutina na domacem trzistu?i da se vratimo temi, nesto mi pao secer. sleva nadesno: cokoladni tart s malinama, cokoladni tart, tart sa kruskama.secer.jpgUploaded with ImageShack.us

Edited by cmrlj
Link to comment

Jučerašnji kruv poškropljen maslinovim uljem pa na njega naslagan red svinjske pečenice i po dobra komadina Aristaeusova Dunavca pa metuto u rernu. Po vađenju iz rerne obasuto rukolom.Pio bih i vino uz to ali moram da radim.

Link to comment
bakalar na crveno
si sigurna da ti nisu uvalili krunpir paprikas?
i da se vratimo temi, nesto mi pao secer. sleva nadesno: cokoladni tart s malinama, cokoladni tart, tart sa kruskama.
javlja mi se rogenart?
Link to comment
kako karamelizujemo crni luk? zelim, a ne znam. :unsure:
iseckamo kilo luka na listice, ne previse tanke. istopimo u tiganju pola putera i dodamo jos toliko mulja pa sunemo taj lukac unutra. posolimo i na tihu vatru pustimo da dobro omeksa a onda rknemo kasiku secera. mesamo da se ne zalepi za dno, kad dobije lepu braon boju i pocne da se jako lepi, podlijemo crnim vinom i/ili balsamicom i malo to pustimo da reducira. moze se dugo drzati u tegli u frizideru, slobodno napravi ovu kolicinu. Edited by aram
Link to comment
iseckamo kilo luka na listice, ne previse tanke. istopimo u tiganju pola putera i dodamo jos toliko mulja pa sunemo taj lukac unutra. posolimo i na tihu vatru pustimo da dobro omeksa a onda rknemo kasiku secera. mesamo da se ne zalepi za dno, kad dobije lepu braon boju i pocne da se jako lepi, podlijemo crnim vinom i/ili balsamicom i malo to pustimo da reducira. moze se dugo drzati u tegli u frizideru, slobodno napravi ovu kolicinu.
kapiram. maximum luka, minimum ubedjivanja. tako ce biti -_-
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...