Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

pa to su zapravo ''prilagodjene'' tufahije, za nas sto ne jedemo secer...ali pretpostavljam da moze i za ostale, ukoliko nisu navikli na sladji ukus sarajevskih tufahija :-) uzgred, mi smo ove /4 lepe velike socne jonagold  jabuke/ pravili i bez kuvanja, samo ih pekli u pecnici, na 200 stepeni, nismo ih ni oljustili /mada, ako mislis za slavu da ih pravis, mozda je bolje da ih oljustis, ali sa druge strane, ja ne znam kako se ponasaju oljustene jabuke prilikom pecenja, tj pitanje je da li  previse smeksaju ?!? tjah, ne bih znala reci sta je pametnije uraditi/  vec ih samo oprane izdubili i stavili u taj otvor malo arome vanile, malo kanuli limuna i kasicicu kokosovog nerafiniranog ulja /naravno da moze i puter, ulje obicno, margarin..../ to se tako peklo nekih 20tak minuta u rerni, izvadili ih i u otvor stavili grubo samleven brazilski orah i obican orah pomasene sa cimetom /ti bi tu mogla da stavis i malo secera/... ali to je zato jer nisam imala dovoljno oraha a ni lesnike...po nekom mom ukusu, najbolje je sa obicnim orasima ili lesnikom ili kombinacija ta dva...i tako pekli jos nekih 10tak minuta. kad se malo ohladilo, preko stavila sladoled od vanile /ja sam kupila onaj gotov, instant sa stevijom, ali pretpostavljam da je lepse sa pravim sladoledom ili/i sa tucenom slatkom pavlakom. odozgo nakapala malo karamel krema /sa agavinim sirupom, prilagodjen za potrebe dijabeticara, ali je sjajnog ukusa, kao da su rastopili one karamel bombone koje smo jeli kao klinci/.  ima ga u merkatoru gde stoji ''zdrava hrana''...

Very good. :-)) Hvala!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...