Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Videla sam štolen u Maksiju u Čika Ljubinoj, odeljenje pekare. Oko 100-120din, valjda uvoz. Probala nisam, nije delovao ubedljivo. Dobila silne suve šljive i grožđe, ako neko ima recept (proveren) za posnu pitu sa šljivama i orasima neka podeli sa nama na topiku o receptima, molim.
ja sam već ostavljala ovaj recept (skroluj na post 3146)e sad, umesto rastopljenog maslaca može ulje, a šljive, pošto su suve, možda bi trebalo prethodno malo potopiti u vodi i mislim da bi bilo ok
Link to comment

klin čorbu, odnosno ajnpre supu. zapravo, i nije baš ajnpre (od einbrennen - zaprženo) jer je ja pravim bez zaprške, al je zato apgrejdujem drugim.ne znam kako mi je palo na pamet, hteo nešto brzinsko a vrelo.al je dobro, veselje, ko kod babe pre dvejes godina.otopio pola kašike masti, na tome pržnuo listiće bluka i kim, dodao alevu slatku, nalio vodom, dodao goveđu kocku :blush: kad je provrilo, dva jajeta, lagano spuštena da se ne razbljoćkaju.u tanjir prepečene kockice leba, preko supa i tona peršuna.

Link to comment

to je zato sto nije meksicka no balkanska :Du ovoj je izvedbi vise nego jestiva, jednom se baktala seckanjem, rezultat bio slican, nista toliko bolje da bude vredno truda. ko je jeo, nije se bunio. naprotiv.

Link to comment
pitaf.jpgUploaded with ImageShack.usprvo sam povadila kospice visnjama koje sam letos brala i trebila od crva, onda sam razvila kore (od brasna koje sam sama mlela), premazala maslacem (koji sam sama buckala), visnje, secer (kupovni), vanilin secer, rerna.aca pekar rulz.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...