Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

joj ja mrzim sve te "smrdljive" sireve :(

 

volim i mlade i blage a i one koji su stariji i intenzivnijeg ukusa, ali ne mogu da podnesem kad žestoko mirišu

Link to comment

'nači, meni se stvarno plače kad ovo vidim.

pravila mi moja Majka (ne biloška majka, nego njena baba, drugi akcenat) nekad davno. bila i slana varijanta, sa sirom, ali onda na masti, ne na puteru.

 

ali ove s makom, jaaaaaooooooo ....

Link to comment

nisam rekla da sam kuvala nego da sam jela :)

 

evo recepta. 

 

KUVANE KROFNE S MAKOM
 
KVASAC RASTVORITI U MLAKOM MLEKU S MALO SECERA I SOLI. KAD PRORADI, DODATI DVA JAJA, CETVRT MASLACA I MESITI S BRASNOM KOLIKO ZAHTEVA, NESTO MANJE OD KILA.
MESITI I PUSTITI DA SE ODMORI 30 MINUTA.
POSLE ODMORA OBRADITI TESTO JOS JEDNOM. RAZVUCI OKLAGIJOM I CASOM PRAVITI KROFNE. JOS POLA SATA OSTAVITI KROFNE DA SE ODMORE.
U VELKU SERPU S POKLPCEM STAVITI NESTO MASLACA I VODE, MALO VISE VODE, DA KROFNE MOGU DA PLIVAJU. TRI MINUTA JEDNA, TRI MINUTA DRUGA STRANA. ODMAH POKLOPITI SERPU. VADITI I ODMAH STAVLJATI U SMESU 250 GRAMA MLEVENOG MAKA I 100 GRAMA SECERA. 
 
tako mi je zena, drugaricina mama, poslala recept. ne znam koliko si vest sa kvascem i ovim receptima od oka i ruke. ja nisam, al cu pokusati da napravim jednu turu sledece nedelje kad nabavim dobar mak. ako oces da sacekas da iznesem svoje utiske i iskustvo, sacekaj, a ako ne, pravi sam. ovo cetvrt maslaca je cetvrt od 250 grama. 
nasla sam na netu da kuvanje moze biti problem, koji se resava tako sto se poklope. moram jos da razresim misteriju temperature vode na kojoj se kuvaju, dal ta voda treba da vri?! 
bilo kako bilo, kuvane krofne s makom su genijalne, ko god je reko da bi se davio u njima, i ja bih se pridruzila davljenju, bila bi to slatka muka, juce sam pojela samo dve, nije bilo vise :( one su esencija strudle: ko da si bacio koru, a ostala mekana rastresita veoma ukusno sredina i puuno maka. 
 
e da, ove moje krofne su imale rupu na sredini, takozvani donat s makom. rupa je korisna jer povecava povrsinu testa pod makom, a mora da je bitna i kod kuvanja. verovatno je rupu busila drskom varjace.
Edited by darling
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...