Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

omg kakav mix baba i zaba na toj listi omg  :isuse:

 

 

 

 

ne-juce stavila pilece belo iseceno na snicle u marinadu so,biber,mlevena papirka,majcina dusica,mulje

i povrce-sargarepa,pastrnak,tikvica,parce bundeve,cvekla,5-6 cenova bluka ucelo u mearinadu so,biber,mulje,aceto balzamiko

danas ispekal u rerni prvo povrce 20tak min pa dodala meso,pokrila folijom i pekla jos 20-30min

 

otkrila sam namenu acetu balsamiku a to je pecenje sa povrcem i mariniranje istog jer mi se u salati ili negde a sirovo bas i ne svidja

Edited by ivy
Link to comment

e, a promocije?! :-D

 

usput, onaj rizling završio kao pratnja sušiju od pre neki dan. mnogo dobar bio, iznenađujuće. thnx :)

e bas mi drago da ti se dopao, meni sve njihovo sto sam probao bilo odlicno, a pri tom su im cene od 7 do 12€ :)

Link to comment

duda, ova tvoja musaka me podseti na nesto sto ja pravim:

 

obarim na pari karfiol i brokoli

proprzim na mulju belo pilece meso na kockice, moze i kao rezanci seckani

poredjam ga u vatrostalnu ciniju/takvu tepsiju kao i ti

prelijem besamel sosom [dodam i kari]

pred kraj narednam zuti sir, mekaniji da se lepo istopi

Link to comment

duda, ova tvoja musaka me podseti na nesto sto ja pravim:

 

moram da pojasnim

ja kada turamtm povrće u rernu, nema barenja

 

podlijem sa samo malo vode i pod foliju, samo toliko da para probije povrće, onda otvorim i pustim da se još malo peče, onda ide preliv

mnogo mi je ukusnije kada se ne bari, boranija ostane al dente, a karfiol ni u tragovima nema onaj pomalo otužni miris i ukus kao kod barenja

 

ed.

tako i sa bilo kojim povrćem

barenje stop

doduše, ti bariš na pari, tako da je to vrlo slično ovome što ja radim, samo što je moj način jednostavniji

probaj, :)

Edited by dùda
Link to comment

da, ja ga parim. [kuvam na pari]

hvala na savetu! :)



ne mogu tacno da nadjem termin koji odgovara ovoj akciji. parenje je kuvanje. barenje = kuvanje? razlika je u tome kako se nesto kuva. da li se "bari" ili se "pari"  :wacko:

Edited by hoffnung
Link to comment

da, ja ga parim. [kuvam na pari]

 

hvala na savetu! :)

 

 

 

ne mogu tacno da nadjem termin koji odgovara ovoj akciji. parenje je kuvanje. barenje = kuvanje? razlika je u tome kako se nesto kuva. da li se "bari" ili se "pari"  :wacko:

ma šta će ti termin

parenje ostavi namirnice nekako hrskavijim, barenje ih razbljezga

Edited by dùda
Link to comment

tako sam i mislio. :) ali kada pogledas, ti kada paris nesto, ti kuvas. [samo nikako da provalim da li je kuvanje&barenje jedno te isto] ja iz tog razloga i radim parenje, kako bi namirnica bila sto sirovija.

Link to comment

ovo je seljačka, non-lchf varijanta jela

to kod mene vole da jedu gosti (domaći se već zasitili originalne varijante koja se sprema u šporetu na drva)

krompir, jaja i kajmak (hardkor varijanta sa sasvim malo milerama) su sa 1100 mnv, selo u planini gde nije stiglo ni veštačko đubrivo a kamoli pesticidi

patite :D

DSC03475.JPG

 

ed.

@hoffnunf

kuvaš. da, ali vodu, a povrće ne potapaš, to je ta kvaka

Edited by dùda
Link to comment

tako sam i mislio. :) ali kada pogledas, ti kada paris nesto, ti kuvas. [samo nikako da provalim da li je kuvanje&barenje jedno te isto] ja iz tog razloga i radim parenje, kako bi namirnica bila sto sirovija.

poenta je da na pari kuvanjem povrce ne gubi hranjivost, vitamine, kad kuvas u vodi, deo ostane u vodi

Link to comment

@katamaran, sa cime su punjene? pecurke, sunka, zuti sir?

 

edit:

 

jaoj kako mi se to sada jede ovo sto sam izguglao. izgleda fenomenalno! ova prva slajba:

 

 

 

7483-mekike-sa-sirom_zoom.jpg

 

kako su izgledale te tvoje? moja keva ovakve pravi i mi to zovemo "poderane gace"

 

mekike1.jpg

 

a, ovako izgledaju kada su punjene pecurkama i zutim sirom:

 

mekike2.jpg

 

Edited by hoffnung
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...