Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

sve smo smazali pa nisam uspela da ufotkam, ali, napravila sam najbolji rizoto sa gljivama na celom svetu :-) na limanskoj kupila suve pecerke sa rudnika: lisicarke, vrganji i neke dve vrste jos, ne bih znala reci koje. prelila sam ih kipucom vodom dok sam dinstala crveni luk, obicne sampinjone, bluk i na toj mesavini sam malo tostirala pirinac, zatim nalila vodu koja je ostala od peceruka, naseckala te sumske pecurke pa i njih dodala... pobiberila, posolila i na kraju, kad je bio gotov dodala puno naseckanog persuna... savrseno! a napravila i odgovarajucu salatu sa zelenom ajzberg salatom, mladim spanacem, rukolom, kockicama sitno nasecenog dimnjenog tofua, sitno naseckanim suvim smokvama, orasima i kruskama. preliv je bio sa malo soli, acetom, sirupom od agave, i maslinovim uljem...nisam imala klice, a tu odlicno idu i one. bilo koje....a za posle sam napravila pitu od smokava i rogaca cije pripremanje sam skroz prilagodila mojim prehrambenim navikama, tj ta pita je po ovom receptu, ali bez secera, putera, mleka i jaja...umesto toga sam koristila kokosovo ulje, sojino mleko, steviju.... za divno cudo, ispala savrseno, nista joj nije smetalo sto nema sve te ''glavne'' sastojke....

Link to comment

reneove princes krofne. obratiti paznju na vreme. bruka. najbolje PK koje sam ikada probao.

da znam da ovo pravim otvorio bi kiosk u knezu samo sa princes krofnama i bio milijunas nakon 6 meseci.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...