Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Nego, jebimo kelj. Nabavio povoljno komadine grana padano i pekorina, pa se sad grizu uz kalamate i paradajiz™ posoljen načupanim bosiljkom i muljem. A taman sam mislio kako ću ih trošiti fino i kulturno, tj rendati preko raznih poteza kako i treba :isuse:

Link to comment

Trudimo se da jedemo lokalno svaki dan. Grbaljski paradajz je jednostavno najbolji paradajz, a i beli krompir i blitva su neuporedivo bolji od kontinentalnih. Danas se kuva raštika, a od morske ponude uglavnom južni Jadran stuff:

 

35auc9g.jpg

 

wbq7fo.jpg

 

2ec2d1s.jpg

 

2pyu9s2.jpg

Link to comment

punicu patlidzane mlevenim mesom

 

zjuu al sam ih napravila,svaka mi čast..ja ne znam da li sam ja vama već pričala kako ja dobro kuvam :P al što dobroo kuvam :p

pojela sam dve polovine,ne dišem

 

jedini problem koji imam sa patlidžanima ove godine je što su ooggrroomni..

Link to comment

Nego, jebimo kelj. Nabavio povoljno komadine grana padano i pekorina, pa se sad grizu uz kalamate i paradajiz™ posoljen načupanim bosiljkom i muljem. A taman sam mislio kako ću ih trošiti fino i kulturno, tj rendati preko raznih poteza kako i treba :isuse:

 

 

i u cemu je tacno tvoj problem tu?

 

 

@halouin

ajd na lchf :P nema hleba,nema slatkisa

Edited by ivy
Link to comment

e, i ja sam patoloski sirozder

 

 

edit, ajvi, ne budi sigurna. ja recimo sir oduvijek jedem prilicno neumjereno, a godinama sam vec na nisko ugljenohidratnoj ishrani.

Edited by morgana
Link to comment

onaj smajli kojem pada vilica na pod

 

jel fino?

Fino+ miriše bajno, preskočila sam prvi potez, propržiti kratko kruške na maslacu. Može sa bilo kojim sirom sa plavom plesni.

Edited by halloween
Link to comment

jedem zaostalu piletinu, ono sto je ostalo od nje - belo meso. tartar sos kupljeni, pa sam dodao jos majoneza da ga ucinim jestivim. jedino sto mi je falilo jeste cili sos.

Link to comment

jedem zaostalu piletinu, ono sto je ostalo od nje - belo meso. tartar sos kupljeni, pa sam dodao jos majoneza da ga ucinim jestivim. jedino sto mi je falilo jeste cili sos.

retardirana kokos? grozno.

 

ja sam napunio frizider. pun je ko oko i jedem mortadelu, sve me mrzi po ovoj vrucini. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...