Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Zbog viska prtljaga nisam uspeo da dovucem iz Brazila jedan Moqueca pot, ali se ovo jelo moze skuvati i u obicnom loncu uz priblizan rezultat:

 

http://brazilianfoodie.com/2012/03/moqueca-baiana/

 

Malo sam modifikovao recept i umesto kotleta bele ribe ubacio sam filete orade (sa sve kozom). Ne volim da trebim kosti iz jela, inace i kotleti rade posao. Nisam imao gazu, pa me mrzelo da kuvam stok (reci to na srpskom - temeljac?). Zato sam sipao celu konzervu od 400ml kokosovog mleka i dodao vrlo malo vode. Umesto palminog ulja sam koristio maslinovo.

 

Lonac u kome sam kuvao previse dobro dihtuje, pa je ostalo malo vise tecnosti. Sve ostalo je ispalo odlicno, a rakovi su sami skakali u usta.

 

Za sledeci put:

 

- dodati malo tikvica

- malo manje lajma

- malo vise persuna

- ipak napraviti taj stok

- mozda probati sa plavo-belom ribom, po pola (u tom slucaju skroz bez ulja)

 

E da, jelo ima mnogo lokalnih varijacija i osnovni recept moze da se modifikuje po volji, jer originalni svakako ne postoji.

 

Moqueca, hmmm.

Dva puta u Salvadoru (jednom ok, drugi put krs) i jednom u Boipebi kod gringo kuvara, odlicna takodje.

Bahia ili drugi deo Brazila gde pripremaju moquecu?

Link to comment

jel ovo domaca radinost ili neki SUR?

Domaća radinost, video u Maksiju beli bratwurst (Dani Nemačke su dobra akcija) pa dobio inspiraciju. Sasvim solidne.

 

A gde naći dobre mimo Rusmira, ne znam, za kobaje sam generalno duduk.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

nadam se da ce neka od ovih novootvorenih fensi pivnica uvesti ovako nesto u ponudu, sa sve ovim alu pakovanjem i ruskom salatom ili sta je vec (coleslaw?)

coleslaw, da.

 

nadam se i ja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...