Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

 

hjorton, kako pravise rezance sa sirom?

najprostije samo sa sirom:

izvadim rezance iz šerpe, procedim (samo da se ne cedi više voda jer je bezveze, ne ispiram hladnom vodom), vratim u šerpu, ubacim sir i malo maslinovog ulja i odmah promešam dobro da bude ravnomerno & da se ne zalepi za šerpu :)

 

a ako dodajem i slaninu ili slično, onda prvo pržucnem slaninu na malo ulja, pa onda u taj tiganj ili šta god već stavim proceđene rezance i dodam sir

Link to comment

pa mnogi njega najbolje volu™, znam ja to, al meni je glupa struktura a ni ukus nije neki

 

 

najviše volim one male okruglaste jako crvene

Link to comment

najprostije samo sa sirom:

izvadim rezance iz šerpe, procedim (samo da se ne cedi više voda jer je bezveze, ne ispiram hladnom vodom), vratim u šerpu, ubacim sir i malo maslinovog ulja i odmah promešam dobro da bude ravnomerno & da se ne zalepi za šerpu :)

 

a ako dodajem i slaninu ili slično, onda prvo pržucnem slaninu na malo ulja, pa onda u taj tiganj ili šta god već stavim proceđene rezance i dodam sir

 

tenks. probacu na ovaj nacin. 

 

 

ne mogu da nadjem gde smo ono diskutovali indijev dzejmijevski obrok, pa kad on kaze da je 7 i po dolara za dvoje i da njegova zena kaze da je ukusno, htela sam da napisem da je to prihvatljivo i za srbiju.

jel stvarno moze dvoje da se najede? ja gde vidim da je za dvoje, racunam da je za mene. evo sad sam slistila jedne torteline djovani (h)rana za 2 persone. doduse, jela sam ko primo, sekondo i terco pjato :D

 

i jel ima dzejmijevo jelo za vedzeterijans?

Edited by darling
Link to comment

t

 

ne mogu da nadjem gde smo ono diskutovali indijev dzejmijevski obrok, pa kad on kaze da je 7 i po dolara za dvoje i da njegova zena kaze da je ukusno, htela sam da napisem da je to prihvatljivo i za srbiju.

jel stvarno moze dvoje da se najede? ja gde vidim da je za dvoje, racunam da je za mene. 

i jel ima dzejmijevo jelo za vedzeterijans?

Provaljen sam, to za dvoje jedem ja sam. I prejedem se, svaki put. I opet.

Zasad nisam video ništa vegetarijanski (osim možda čorbica), što i nije čudo jer se jela prodaju na sekciji sa mesom.

Link to comment

Roštilj kobasice, na puteru, mlad sir, paradajz, krastavac, tost...badvajazer posle toga. Apsolutono zadovoljan sa početkom radnog dana. Ovako treba svaki početi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...