Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

a kako to da ne smes secer a smes agavin sirup koji je jos vise fruktoza?

 

 

 palacinke sam pravila tako sto sam umesala 2 zumanca,malo vode,prstohvat soli i nemam pojma koliko brasna da dobijem malo guscu smesu,dva belanca sam ulupala posebno(slicno kao za americke palacinke samo sa manje efekta jer kad se umesaju cvetovi sve padne ali ipak) i umesala odokativno,ja mislim dosta cvetova zove,koje sam prethodno sekla makazama sa stabljika i trudila se da sto vise odsecem cvetove mada je bilo i zelenih delova i pekla..naime tu sam ja ustvari dobila nesto izmedju americhih palacinaka i ustipaka...ali odlicno,mirisljavo i parfemisano :P...mazala sam sa nekim mnogo super mirisljavim medom :P

 

postoji i jedna skola koja stavi klot smesu na tiganj a cvetove pospe po jednoj starni,toj sto bude gore pa kad se okrene to se sjedini ali meni to komplikovano bilo pa sam sve u 1 ciniju i gotovo

 

ja mislim da smo imali ovu pricu i prosle godine,samo sto sam tada mislim pohovala cele cvasti zove,moram svake godine bar jednom da napravim nesto..ali ovo je,pokazalo se, bolje..samo pozuri zova je vec gotova,vecinom vec precvetala

hvala ivi, vec sutra cu probati da nadjem zovinih cvetova...ako uspem, jer znam da im je vec kraj. 

a sto se tice agavinog sirupa, on ima jako nizak glikemijski index, a za moju boljku je to zapravo bitno... da je mali glikemijski index i glikemisjko opterecenje / a manji je nego npr kod breskve ili jabuke .../

Edited by nezvanova
Link to comment

hvala ivi, vec sutra cu probati da nadjem zovinih cvetova...ako uspem, jer znam da im je vec kraj. 

a sto se tice agavinog sirupa, on ima jako nizak glikemijski index, a za moju boljku je to zapravo bitno... da je mali glikemijski index i glikemisjko opterecenje / a manji je nego npr kod breskve ili jabuke .../

 

 

da,izvini ja uvek zaboravim na glikemijski indeks..

 

 

inace ne;bareni pirinac sa malo mulja,cluka,origana i sveze mlevenog bibera..nesto me stomak zeza pa kao dijeta :(

Edited by ivy
Link to comment

Beli rucak :)

 

Karfiol corba plus biljcice iz moje baste (bosiljak, nana i origano) i pasta sa tikvicama i kupus salata.

Link to comment

Beli rucak :)

 

Karfiol corba plus biljcice iz moje baste (bosiljak, nana i origano) i pasta sa tikvicama i kupus salata.

 

malo sam gricnula koji list maslačka

 

i pravila lepinjice od integralnog brašna

 

i gledala trešnje, polako se crvene

Link to comment

Ja se nadam da kod komšinice neće sasvim.propasti.Nas dve tako..razmenjujemo utiske godišnjih doba..ona meni trešnje,ja njoj kajsije..Nemam mesta za još jedno drvo, krošnja kajsije se raširila, ne smem da je diram jer su tri gnezda tamo ptice svile...Moje dete brine veoma....ali kiše mislim učinile svoje...Priroda neumoljiva i neumitna..Nemam reči ovih dana..ne umem 

Edited by logoped
Link to comment

Narafski :D

 

EDIT>

 

juče sam pohovao meso na suvo, belo meso na pola da budu fini fileti, izudara i isekao na osam delova svaki, ubacim u zdelu, ubacim suve začine, promešam dobro da se uhvati sa svih strana, i dve dobre kašike kiselog mleka, tj. praktično skoro cela jedna čaša. Dva sata u frižider. Posle dva sata izvadio i uvaljao u prezle pa na blago zauljen papir i u rernu na pola sata, skroz ok.

 

A danas pohovao gore. A krompir opet u rernu onako izrezan. Tako da vam dođem slike. Crveni ovaj put umesto belog i ispao dobro, samo što mi se čini da, iako sitan, mu je trebalo više, 45+ min na 200, ili me rerzna zeza...

 

Dakle, krompir opran i očišćen, probao sa čačkalicama, nije bilo dobro, pucaju, iztezao popreko pa ukapirao da može odozdole jednom uzduž prilično duboko, tako da bude prozračan, mnogo manje ulja i začina. Ovaj put bez bluka.

 

hslzd4.jpg

 

Spremni

6isi9h.jpg

 

45+min i goootovo

 

1j96jm.jpg

j97yv4.jpg

Edited by Vapad
Link to comment

Narafski :D

 

EDIT>

 

juče sam pohovao meso na suvo, belo meso na pola da budu fini fileti, izudara i isekao na osam delova svaki, ubacim u zdelu, ubacim suve začine, promešam dobro da se uhvati sa svih strana, i dve dobre kašike kiselog mleka, tj. praktično skoro cela jedna čaša. Dva sata u frižider. Posle dva sata izvadio i uvaljao u prezle pa na blago zauljen papir i u rernu na pola sata, skroz ok.

 

A danas pohovao gore. A krompir opet u rernu onako izrezan. Tako da vam dođem slike. Crveni ovaj put umesto belog i ispao dobro, samo što mi se čini da, iako sitan, mu je trebalo više, 45+ min na 200, ili me rerzna zeza...

 

Dakle, krompir opran i očišćen, probao sa čačkalicama, nije bilo dobro, pucaju, iztezao popreko pa ukapirao da može odozdole jednom uzduž prilično duboko, tako da bude prozračan, mnogo manje ulja i začina. Ovaj put bez bluka.

Sta to sa cackalicama?Nije mi jasno?
Link to comment

Pa prošli put nisam baš isekao dovoljno duboko i bili su preširoki režnjevi, pa sam mislio, po receptu, da ubodem čačkalicu dole, deset posto od kraja, i onda opušteno sečem do čačkalice, i bilo je ok na manjim, ali na većim se slomilo. Pa sam isekao na kraju od oka.

Edited by Vapad
Link to comment

spaghetti sa slaninicom, crvenim lukom, paradajzom, zelenom paprikom, zelenom papricicom, tikvicama. uz to salata od cherry paradajza, hcmulja, izmrvljenog staaarog kozjeg sira i malo zelene papricice. hladni lav.

Link to comment

meni to sa tim štapićima neuspešno biva...sviđaju mi se krompirići, samo ne znam da li ih nećim premažete pre rerne..meso ne jedem, začini pod obavezno

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...