Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

K O F T A   B ' S I N I Y A H   w i t h   s p i c e d   c h i c p e a s   &   m i x e d   v e g e t a b l e s

 

 

20140518_165216_zps84dfef2d.jpg

Kuvane leblebije uvaljane u mešavinu kardamoma, allspicea i kumina, pa propržene u gheeju.

 

20140518_165159_zps0d8c8346.jpg

Paradajz, krastavac, rotkvice, crni luk, peršun, korijander, maslinovo ulje, limunov sok, limunova kora, braon šećer.

 

20140518_164955_zps51983a80.jpg

Kofte napravljene od mešavine junećeg mesa, mlevenih pinjola, crnog luka, belog luka, peršuna, cimeta, allspicea, muškatnog cveta i bibera. Prvo sam ih propržio

u ulju, pa poređao u pleh, prelio tahini sosom i zapek'o u rerni...

Edited by rezwalker
Link to comment

K O F T A   B ' S I N I Y A H   w i t h   s p i c e d   c h i c p e a s   &   m i x e d   v e g e t a b l e s

 

 

20140518_165216_zps84dfef2d.jpg

Kuvane leblebije uvaljane u mešavinu kardamoma, allspicea i kumina, pa propržene u gheeju.

 

20140518_165159_zps0d8c8346.jpg

Paradajz, krastavac, rotkvice, crni luk, peršun, korijander, maslinovo ulje, limunov sok, limunova kora, braon šećer.

 

20140518_164955_zps51983a80.jpg

Kofte napravljene od mešavine junećeg mesa, mlevenih pinjola, crnog luka, belog luka, peršuna, cimeta, allspicea, muškatnog cveta i bibera. Prvo sam ih propržio

u ulju, pa poređao u pleh, prelio tahini sosom i zapek'o u rerni...

 

kuull..uf :p

 

 

 

mi večerali pohovani sir i salatu cluk,krastavc,pavlaka i gomila peršuna

Link to comment

Pravi italijanski amaretti!U Maxiu 118 dindzi.Prva liga!!!

FOR001%20-%20Forno%20Bonomi%20Amaretti%2

Upravo jedem, odlična i cena, ima da se troši i ubuduće.

Link to comment

palacinke sa zovinim cvetom

kako to pravis? obozavam zovin sirup, al sad vise ne smem da ga pijem /dabome, zbog secera/ moguce da cu moci nekako da prilagodim recept mojim potrebama, tj da ce ''raditi'' sa steviom i agavinim sirupom...?

Link to comment

kako to pravis? obozavam zovin sirup, al sad vise ne smem da ga pijem /dabome, zbog secera/ moguce da cu moci nekako da prilagodim recept mojim potrebama, tj da ce ''raditi'' sa steviom i agavinim sirupom...?

 

 

a kako to da ne smes secer a smes agavin sirup koji je jos vise fruktoza?

 

 

 palacinke sam pravila tako sto sam umesala 2 zumanca,malo vode,prstohvat soli i nemam pojma koliko brasna da dobijem malo guscu smesu,dva belanca sam ulupala posebno(slicno kao za americke palacinke samo sa manje efekta jer kad se umesaju cvetovi sve padne ali ipak) i umesala odokativno,ja mislim dosta cvetova zove,koje sam prethodno sekla makazama sa stabljika i trudila se da sto vise odsecem cvetove mada je bilo i zelenih delova i pekla..naime tu sam ja ustvari dobila nesto izmedju americhih palacinaka i ustipaka...ali odlicno,mirisljavo i parfemisano :P...mazala sam sa nekim mnogo super mirisljavim medom :P

 

postoji i jedna skola koja stavi klot smesu na tiganj a cvetove pospe po jednoj starni,toj sto bude gore pa kad se okrene to se sjedini ali meni to komplikovano bilo pa sam sve u 1 ciniju i gotovo

 

ja mislim da smo imali ovu pricu i prosle godine,samo sto sam tada mislim pohovala cele cvasti zove,moram svake godine bar jednom da napravim nesto..ali ovo je,pokazalo se, bolje..samo pozuri zova je vec gotova,vecinom vec precvetala

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...