Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Laganica. Uzeo 400 grama belog mladog krompira, birao sam veći, i tu pogrešio, trebao je biti i manji. Da je bio manji mogla bi da se sprovede fora kada dole provučeš čačkalicu i sečeš do čačkalice, ovako sam sekao odokativno, prethodno očistivši kromiriće sa jačom stranom sunđera što je u ovom slučaju bilo sasvim dovoljno, nije se dovoljno raširio ali dobro. Iseckao sam tri čena belog luka sitno i stavio u malo maslinovog ulja, u koje sam zatim dodao nešto soli, bibera i suvih začina (mešavina začina iz provanse), ostavio sam to ulje na toplom dok sam sekao krompir, maleckom kašikom, duplo manjom od čajne, zaitio u mešavinu i na krompir, posle prešao na ručni rad, svaki prorez otvorio ubacio komadić luka i malo ulja, preteklo mi ulja pa sam ih obilato zalio, višak je ostao, mislio sam, na dasci. Prebacio ih u tepsiju sa papirom za pečenje, i dodao sa daske preostali beli luk, stavio u rernu na 220 stepeni, posle 15 minuta mi je delovalo da je prejako, kako i jeste bilo, pa sam spustio na 200, 25 minuta kasnije čitava kujna u mirisu prepečenog belog luka, a krompir tek gotov, ali baš kako treba, odozgo, odozdole je bio već malo više, pošto je sav onaj višak ulja pao dole i pržio krompir, a beli luk koji je bio na njemu je pregoreo, pošto, je l, nema ni izbliza masu ni karakteristiku krompira, preživeo samo onaj u prorezima, skinuo to, pustio da se ladne malo dok sam spremao po kuhinji ali mi mirisi nisu dali mira, najmanji je pojeden na licu mesta a ostali su nekako stigli do tanjira gde nisu ostali dugo, otišlo lagano uz pomenuto pivo. Nauk naučen. Manje ulja, sitnije luk, sitniji krompir dublje seći, tek malo namazati krompir i gledati da sav luk ode u proreze.

 

realno, jebo si mu kevu. jab ovo sad

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Na Bajloniju za 100-150 kinti prodaju neke plasticne zezalice sa kojom krompir moze da se isece na spiralu. Ima i nekih drugih fora al nikako da stignem da kupim.

 

ovako nesto

 

bonus_spiral_cutter.jpg

Edited by katamaran
Link to comment

šta znam, meni krunpir i pasta ne ferceraju u ansamblu, slično pirinču i panji, al kasam bio u palermu vidoh da je kombinacija testenina plus lebac, obaveza...

 

sirotinjsko (bez ikakvog pežorativnog predznaka) mešanje staple hrane

Link to comment

Zaboravih ovu fotku od jesenas u dropboxu - namenjenu ovom topiku :) [click for large]

 

HDn4oJO.jpg

Edited by jms_uk
Link to comment

rolovana piletina sa sampinjonima i slanincom,maldi krompirici,grejvi,salata:kupus,krastavac,bluk :leto:

 

mene nekako kombinacija mladih krompirica i krastavac salate odmah vrati u detinjstvo i leta kod babe i u njenoj basti

Link to comment

Keva uzgojila™, prva sezona. Prijatno sam iznenadjen. Ovo je druga berba™, nesto manja od prve i dosta su ukusnije od kupovnih.

w89e69.jpg

Link to comment

boranija zapecena u rerni sa sirom..izdinsta se cluk,doda boranija i prodinsta na malo belog vina,zacini so,biber,trebalo bi da je relativno suvo i bez mnogo tecnosti,preruci se u djuvecaru,prelije mesavinom pavlake i jogurta i odgore narenda neki tvrdi sir,pece u rerni dok se od sira ne napravi hrskava korica,zlatno zute boje..

proja sa mnoogoo spanaca i fetom

i salata spanac,kupus,bluk

Link to comment

Pesto sos sa sremušem donesenim sa Tare , prepečenim orasima,  lešnicima muljem  i nekim balsamikom koji se zatekao u kući. Pa bačen na preodličnu pastu iz pastašopa na Djermu . Pa ako puknem od ovolike hrane bar sam presita  zadovoljna svojim kuvarskim umećem puknula :lolol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...