Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

kajganu sa slaninicom i salatu od rendane sargarepe i bele rotkve..nego,sto mi je nesto dobra ta bela rotkva,ja je nisam nikad ranije jela jesam jela dajkon rotkvu ali ova je oblika kao cvekla samo bela,i ljuta je a mirisom potseca malo na ren,bas je sve sto je zima-bela i ljuta,ostra i zemljana..prija mi ovih dana :P

Link to comment
ša je "kaštradina"? ne teraj me da guglam, a i tvoje razlašnjenje, sigurno je bolje
Prosto, sušena ovčetina :) lepa dalmatinska reč.Dobri Nautilus me je pre nekoliko dana ovde podsetio na tu reč koja mi negde od detinjstva odzvanja u glavi, ali nisam umeo da vežem pojam i njegov predmet.
Link to comment

Suvu sam do sada kupovao u islamskoj radnji o kojoj sam već govorio, kod MUP-a Srbije. Kilogram kvalitetne stelje (suve ovčetine koja se žicom skida sa kostiju, to je kao slanina od ovce) staje 1.450 dinara. No, od nedavno sam akcionar u ovnu zaklanom u Šumadiji, posedujem 33 posto ovna od 100 kila taze zaklanog, osušenog i nadimljenog.Kupus sam provizorno oprao, isekao ugrubo. U šerpici sam prokuvao pola kile ovčetine, bacio prvu vodu, kuvao još malo sa biberom i lovorom. U drugoj šerpi sam prodinstao crni luk na masti, da postane staklen. Kad je to završeno, dodao sam kupus i počeo da ga dinstam. Posle pola sata dinstanja dodao sam meso i drugu vodu, koja je sada čista od štroke od dimljenja. Dodao sam glavicu belog luka, čenovi su prepolovljeni i samo rknuti unutra.Ukuvao sam dok se nije redukovalo delimično. Dodao sam kašiku aleve i pola šolje kuvanog paradajza, i nekoliko sušenih čili papričica. Dodao sam i dva primerka star anisa, da podstakne umami ukus, i sve stavio u pekač i na temperaturi od 175 stepeni otklopljeno pekao još sat i po, dok nije gotovo potpuno kaliralo.Da sam pekao još, dobio bih nešto nalik na podvarak, ali sam želeo da ostane nešto soca u koji se može umakati pogača, Na kraju sam posuo taze mlevenim mešanim Kotanyi biberom.Najveći deo karakterističnog mirisa se izgubi još tokom dimljenja, tj. promeni mu se svojstvo, koje meni inače ne smeta. Kuvanje sa kupusom dodatno ublaži tu notu.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Kupovni, nego kako!Nego ako ti se desi da presoliš, dodaj polutke obarenog krompira pred kraj, da upije slano. Nisam radio, ali svuda nailazim na taj savet.Operi kupus, pa ne bi trebalo da ti se to desi, ali mator je kupus već, ume da bude preslan.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

jeo / jeli:reneova pita u zvrk, smesomreneova cicvaricamoja kobajscamoja pečenicasira zlatarskogajvara makedonskog sa hcmuljemfriška fokača sa sušenima paradajzom i maslinamaa sve u društvo Indyja i Renneako je zvat, a došo nije, neka pati i treba da pati.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...