Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

jbg,nisam ja moraš da kuvaš i da razmišljaš o hrani a ne da jedeš podgrejan roštilj...mada i to može da ispadne ok jelo kada mu se doda još nešto..npr kada se izdinsta neki cluk,crvena paprika,kukuruz šećerac,može i malo onog braon pasulja,isecka se taj roštilj,proprži da se ugreje i otopi,dobro začini,zaljuti i dobiješ npr neko punjenje za tortilje...a to cmrljino kuvanje je sve ugl jednostavno tehnički i brzinski ali sa dobrim sastojcimaali što zna da napravi da lepo izgleda to je već skroz druga priča :P nau iting-japanska jabuka

Link to comment

celog dana buljim u monitor, radim odkuće, pa kao ajde nešto kuvano da pojedem, a da se ne mlatim mnogo. izbunarim zamrznut paket svinjske plećke isečene na kocke, odmrznem ga.na tuču i mulju propržio dve glavice srebrnjaka, onako na krupne trake sečen, propržio osoljeno i bibereno meso, nalio sa pola litre vina koje se od ko zna kad vuče u frizu, ubacio goveđu kocku i celu glavicu celih, a oljuštenih čenova bluka. poklopio i ostavio sat i po. na kraju dodao par komadića skoč bonet čilija, da ga ljutnem.sa strane skuvao palentu vulgaris + kupus salata (a što imam taraški kupus, samog da ga jedeš)neviđeno dobro je ispalo. meso ostalo u celim kockama, a mekanim i sočnim, saft taman slatkasto slan i gust ko emulzija, ništa ne štrči.naravno, svako normalan bi bio zadovoljan jednom velikom tanjirčinom, ja sam pak olizao kastrolu. sad ću kuratz moći da radim narednih sat vremena.ali ako. :piggy:svinjo, ljubavi :wub:

Link to comment

Curka ispecena u brandy/cognac sosu, puding/casserole od kukuruza, peceni butternut squash i crveni luk, salata od jabuka i brussel sprouts, stuffing, gravy, the whole nine yards. Posle ide pumpkin pie sa slagom. Happy Thanksgiving! :)

Link to comment

za prvu verziju sam zadovoljan. nisam hteo da cekam kupus pa sam natrpao luka i malo bibera i male virsle umesto standardnih. u sledecu teglu stavljam najbolje virsle koje nadjem, domaci ribanac i vise bibera i paprike.u svakom slucaju pojelo se pola tegle uz litar paulanera u roku od odmah :)

Link to comment

za prvu verziju sam zadovoljan. nisam hteo da cekam kupus pa sam natrpao luka i malo bibera i male virsle umesto standardnih. u sledecu teglu stavljam najbolje virsle koje nadjem, domaci ribanac i vise bibera i paprike.u svakom slucaju pojelo se pola tegle uz litar paulanera u roku od odmah :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...