Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

5 minutes ago, banatjanin said:

Sin i ja za večeru stukli pola vekne dobrog i svežeg belog leba, kutijicu ABC sira, po konzervu Garilovićevog mesnog nareska i po sočan grčki paradajz (ko letnji!)  I sad se osećamo kao pravi muškarci, a ja merkam frižider i razmišljam da zveknem i jedno pivo…

U ustima imam ukus leta na jadranskoj obali ‘86. i uživam u tome 

A to li si radio dok sam ja puzio?

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

O, da! Sve klateći nogama od silnog gušta, i to u prugastoj majici i dobro osoljenim Speedo kupaćim gaćama, a ne ovim tupadžijskim šorcevima koje sam danas primoran da nosim

  • Haha 1
Link to comment

Kako su dobri ovi banaćinanovi postovi i kako zna da dočara, bilo da opisuje mesni narezak ili najveće specijalitete.

  • +1 3
Link to comment
On 27. 5. 2024. at 21:02, aram said:

Mesni doručak >>>>> mesni narezak

Indeed! A i bio je “doručak” nego ja to generički sve pod narezak. Kaladont, jbg

  • Haha 1
Link to comment
On 27. 5. 2024. at 20:04, Ras said:

A to li si radio dok sam ja puzio?

septembar '86.

  • +1 1
Link to comment

Mesna pita ispečena u vidu  mesnog hleba, mix povrća dinstanog i svežeg. Gut.

1003709857-01.jpeg

  • +1 2
  • Wub 5
Link to comment

Pasta sa bosiljkom i pistaćima, ili sa pestom od pistaća, uz mladi kozji sir i paradjz:

 

embed?resid=30485E1F704BB219!30898&authk

 

Pesto: umlatio u avanu po 100 g (okvirno) pistaća i bosiljka, jedan čen belog luka, so, biber, masl. ulje

Na tiganju na mešavini masl ulja i putera zagrejao pesto, pa umešao prethodno kuvanu pastu uz dodatak malo pasta vode. Mmmmm......

  • +1 2
  • Wub 4
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
2 hours ago, Lancia said:

To neko jelo?¿

 

kafana u mrzencima. malo (vise) su pojacali cene od kada sam poslednji put bio, ali to je i dalje pojeftino u odnosu na bg kafane. 

 

janjeca dzigerica izuva, teleca pljeskavica spektakularna, pomrit onako, paradajz i kupus salata odlicne, cluk i bluk, pelisterka, zolta, sok, 2 espresa, ispod 30 eur.

 

ako odmor bude 50% dobar kao ova vecera bicu vise nego zadovoljan. :)

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

BTW, Durmitor na NBGu ima jagnjecu pljeskavicu, vrhunska je. Izuvaju sa cenama al jbg to je vec standard...

Link to comment

Boranija zapečena u rerni, III reinkarnacija pite od mesa i rukola sos. Doooobroooo

1003709938.jpg

  • +1 4
  • Wub 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...