Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Htela sam nešto za sutrašnji doručak, da se u zoru ne vrtim mnogo oko kuhinje zbog drugih obaveza. I ajde noćas da olakšam sebi, pa sutra lagano uz suhomesnato, fetu, kuvana jaja i turšiju. :happy: 🚴🏻

  • +1 1
Link to comment
On 16. 5. 2024. at 23:03, Nikodije said:

Nema veze sa ženama i seksom. Volim i da ga seckam, uvek stavim duplo više nego što realno treba, pa onda dinstanje... ima neku aromu™ koja mi se sviđa. 

Uzbudjuje te dok places dok seckas luk i dok gledas kako ga se previja na vreloj ringli? Cist BDSM da ti kaze strucnjak :nobles:

Link to comment

I ja volim da mirišem luk dok se prži. :blush:

Pod uslovom da ne idem nigde posle.

Link to comment

ja se ponado da jedeš nešto lepo u 5 ujutro...

 

bem ti koliko mi nedostaje dobar burek s mesom ovde

 

a najbliži je u kavali, 4 sata brodom odavde

Link to comment
1 minute ago, Ras said:

Da je @namenskineki, sad bi ti dovezo burek!

 

jes pa da na ostrvu zatekne bivšu ženu :vesala2:

 

ne streljajte za ovaj RL

  • Haha 2
Link to comment
Posted (edited)
7 hours ago, aram said:

@Klara

jessss! nisam ovo odavno pravio, mogao bih sutra.

 

Ostavi i recept, da zamolim do zvezda za totalne amatere :blush: @Klaraili tebe.

Netalentovana da pravim testa, mislim da tu nema pomoci. Znam pite od gotovih kora, proje i takoto sto ide kasikom ili mikserom, ovo sto se mesi nikako mi ne ide. Rekose mi da je zato sto mi nije omiljena hrana. Pravim bez ljubavi verovatno 

 

Edited by Sandradjer
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

@Sandradjer Izvoli recept (videćeš, testo se mnogo lako mesi, meko je i nežno):

 

U 250 ml toplog mleka staviš kesicu suvog kvasca (ili pripremiš sa svežim), 7 grama šećera (kašičica) i promešaš.

Dodaš 200 ml jogurta (ja sam stavila gust), 100 ml ulja i postepeno oko 600 grama brašna, tj. onoliko koliko ti je dovoljno da umesiš meko testo.

 

Ostaviš ga oko sat vremena da naraste, nakon toga podeliš na jufke (koliko ih želiš, ja sam delila testo na osmine).

Svaku lopticu testa oklagijaš i ovako sečeš po sredini, kao za spiralne kiflice (i njen recept je dobar):

 

 

 

Kad sam ih ispekla, vruće sam premazala maslinovim uljem, to je to. ☺️

  • +1 1
  • Wub 1
  • Hvala 2
Link to comment

Ja sam kao @Sandradjer za testo ali ovo deluje da ipak nije božje slovo pa možda i probam. One se prazne peku? Ne pune se kao obične kiflice?

  • +1 1
Link to comment

moj recept ide ovako:
 

500 g brašna
150 ml mleka
150 ml vode
20 g svežeg kvasca
50 ml ulja
1 kašičica soli
1 kašičica šećera
plus malo ulja, jedno jaje i malo soli za premaz i kim, susam, čurekot... šta već volite za posipanje.

pu%C5%BEi%C4%87i.jpg

u ove sam dodao i kašičicu kurkume, zato i testo ima žućkastu boju, na ukus se ne oseća. testo se zamesi, ostavi da se udvostruči pa se podeli na osam delova. svaki se razvuče na pravougaonik otprilike 25x15 cm, pa se po kraćoj strani naprave urezi na oko 1cm. pravougaonik se urola po dijagonali, pa se ta rolna umota u krug. ostavi se da raste još 20 minuta, premaže i pospe, pa se peče 15-tak minuta na 200°C.

par bitnih napomena:

- brašno obavezno prosejati! to se ne radi zbog bubica i leptirića, nego da krenu hemijski procesi koje izaziva vazduh u brašnu.
- kad razvijate pravougaonike od testa radite po dva paralelno. kad jedan krene da se opire i da se skuplja nazad, ostavite ga da odmori 30-tak sekundi dok radite na drugom. posle toga će moći da se razvije bez otpora.

  • +1 1
  • Wub 2
Link to comment
37 minutes ago, Valkyrie said:

Ja sam kao @Sandradjer za testo ali ovo deluje da ipak nije božje slovo pa možda i probam. One se prazne peku? Ne pune se kao obične kiflice?

Meni uvek tako izgleda dok ne pocnem da spremam :D

Link to comment
1 hour ago, Valkyrie said:

Ja sam kao @Sandradjer za testo ali ovo deluje da ipak nije božje slovo pa možda i probam. One se prazne peku? Ne pune se kao obične kiflice?

 

Možeš, možeš da ih puniš čime želiš, ali onda pri rezanju po sredini ostaviš prostor za fil uz ivicu testa, da ga testo lepo pokrije.

Baš pronađi deo gde žena na onom yt linku to priča i pokazuje.

Ja nisam stigla da uzmem čvrst sir za fil, imam fetu, ali ona se malko otopi, nije mi to to. :/

  • Hvala 1
Link to comment

Hvala ti, baš ću da probam.

Recepti za testa sa jogurtom mi nekako i idu, pravim uštipke tako i ponekad brzinsko testo za pizzu. Uzdam se u jogurt, dakle. 

  • +1 1
Link to comment

Pričam malopre o tome sa komšinicom, ja većinu peciva pravim sa mlekom, ali imam utisak da jogurt učini da pecivo duže i više bude meko. U testo za picu od tečnih sastojaka stavljam samo mlaku vodu i maslinovo ulje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...