Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

35 minutes ago, Willow said:

 

Rase, super ti izgleda ovo :) Može još neki detalj tog Džejmijevog metoda pripremanja ćurećih bataka? Jel ih prvo pečeš pokrivene alu-folijom ili celo vreme otkrivene? Meni nekako ispadnu nedovoljno sočni ako ih, bar u prvoj polovini pečenja, ne pokrijem folijom jbg.  

Evo, već si gore dobio odgovor.

 

Meso se peče ispod folije, a otkrije poslednjih 20-30 minuta da površina porumeni.

Tada sam izvukao i povrće koje se peklo ispod mesa da napravim sos. 

 

Nisam pekao samo batake, oni su fotografisani, već i karabatake (bilo je neko pakovanje u Lidlu). Meso je ispalo savršeno pečeno, a grejvi takođe brutalan.

 

Za pečenje čitave ćurke, ili čitavog pileta npr, može se koristiti i dodatni trik: da se u unutrašnjost umetne limun (ili neki drugi citrus). Zasečeš limun, umetneš grančice ruzmarina, ili majčine dušice recimo i postaviš unutar živine. Dobit je dvostruka: meso ostaje sočno, a dodatno se aromatizuje osvežavajućom citrusnom aromom.

 

 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Ras said:

y4m5d3VVGG0iA63aJNJ2bcbJ3XdYCDQgusiQ845A

 

gljivetm dinstane sa lukom i paprikom i kiselo mleko

krastavac sa susamom, đumbirom, belim lukom, čili p, soja sosom, maslinovim uljem i limunom

Od svih recepata za čurkepe najbolje su mi dinstane sa lukom, još ako je s nogu sa leba ražanog :wub:

Danas ništa kuhanje, ostaci od juče, čak smo i sarmu odmrzli.

Sinoć neplanirano Jokić rozbratna, nije bilo ramsteka u lidlu, obisao dve mesare kasno, na kraju rozbratna. Prilično je tanka za stejk al na kraju je ispalo fenomenalno. 
Pečeni batat i cvekla kao prilog, rukola vs voće salata, za meze brusketi sa skandinavskim paštetama, lemeški vs petrovački kulen (2:2 rezultat u glasanju). 
Od jeftinih vina ništa vredno pomena, od “skupljih” jako lep Sagmeister Kanias Pinot Noir. 
Gosti doneli Carrot cake za desert.

  • +1 2
Link to comment

Fala Rasu za predlog ćurećih karabataka.

Jedan karabatak, čini mi se da je 1.6kg bio komad, u rernu sa krompirom i mrkvom, prepad pa poklopljeno sat i po-dva, poslednjih 15ak otklopljeno, pala mi ideja da premazujem kožicu lemon vinaigrettom  i ispalo je fantađile. Pripremio sam tzatziki u slučaju da meso ispadne dosadno al realno ispade višak. Možda ga sutra iskoristim da napravim nešto poput girosa od ostataka. 
Zelena salata, u isto vreme sam spakovao i beli teleći čorbuljak, takođe ispao fantađile. 
Baš lepa gozba ispade :wub:

  • +1 3
Link to comment

@detabo

 

kako hoces..zabole me..ne nosim telefon u kuhinju...ono malo slika sto dobijete je kad ocekujem neki poziv pa onda moram da nosim telefon svuda sa sobom..

Edited by ivy
  • -1 1
Link to comment

Imao sam napad jedenja majoneza, a inače se ne sećam kada sam ga poslednji put probao i umutio ga na brzinu.

Tim sam majonezom obilno zalio rukolu, pa sve zajedno preko dimljenih fileta skuše (Lidl), natopio limunom i udavio se uz raženi hleb.

  • +1 3
Link to comment
16 minutes ago, Ras said:

Imao sam napad jedenja majoneza, a inače se ne sećam kada sam ga poslednji put probao i umutio ga na brzinu.

Tim sam majonezom obilno zalio rukolu, pa sve zajedno preko dimljenih fileta skuše (Lidl), natopio limunom i udavio se uz raženi hleb.

😭juče sam kupila Tommy majonez posle xxxxx godina, a sad moram da guglam kako napraviti majonez.....muko moja

Link to comment
6 minutes ago, djeneralche said:

Jedna od najboljih stvari iz Lidla ako ne i najbolja. Posebno sa biberom.

 

Hteo sam baš ovo da napišem, ali sam se plašio da ne zvuči pretenciozno, obzirom da minimalno poznajem asortiman iz Lidla.

 

3 minutes ago, makondo said:

😭juče sam kupila Tommy majonez posle xxxxx godina, a sad moram da guglam kako napraviti majonez.....muko moja

 

Jednostavno , zaista: 

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...