Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

hvala, otkud ti rabarbara?ja samlela pecene lesnike sa crnom cokoladom u nutelu, ajme kakvo ludilo.
nisam u srbiji :)ja sam skoro probao brzi "kolac" u toj varijanti - doda se jos zdrobljenih napolitanki (nugat, kako drugacije) izmesa i naprave se kuglice@lostfan:200g secera karamelisesdodas kilo sitno secenog rabarbara i pustis da krcka dok se ne napravi nesto poput marmelade sa komadima unutra (5-10min, zavisi kako si ga isekla)u neku posudu slozis 200g piskota i zalijes vrelim rabarbaromostavis da se ohladi(ovo je varijanta za .de, vi u srbiji se snadjite za nesto slicno - bitno je da ima dosta mleka, rabarbar inace skuplja usta, neka fora sa kalcijumom, pricala mi drugarica)umutim jedan paradjz krem (verovatno svaki slag koji dobro drzi ce da odradi posao - 1 kesa se muti sa 300ml mleka, cisto da znas kolko ti treba)kad je gotov dodam 200-250g maskarponea i nastavim da mutim da to postane lepo vazdusasto i lepo sjedinjeno, i to stavis preko piskota i rabarbara20ak minuta laganog posla, meni je omiljeni posle tarta sa rabarbarom (al kod tarta ima ljudski da se radi, dok je ovde sve manje vise instant varijanta) Edited by Zverilla
Link to comment

e, hvala probam mozda vec za vikend. piskote samo slazes ili omeksas u necemu prethodno?pravila ja tart sa rubarbom jednom, al sam gadno omasila jer se masa tako smanjila kroz termicku obradu da je to prakticno bio 1tart sa nista :isuse:

Link to comment

nema na cemu!posto imas taj dzem od kilo rabarba - to bude vise nego dovoljno da natopi piskote (ja ih spakujem bas gusto i slazem na kant, pa ponegde ostanu malo krckave - tako vise volim nego kad se skroz raspilave)nisam pravio od prosle godine, sad sam uradio isto ovo ali sa pola kile rabarbera - negde je ok, negde je ostalo presuvonaravno, varijacije su takodje moguce: dodas malo limunove kore u onaj krem odozgo, ili urendas jabuku u fil, ili iseckas jagode, ili...

Edited by Zverilla
Link to comment

ja sam mrtva gladna i sedim u labu, pronasla sam jabuku i zaostali komadic belog ritter sporta sa lesnicimajede mi se ona neka pljeskavica od pre par postova :balim:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...