Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

ma niš specijalno ;-) renne pripada struji zvanoj "skandalozno je šećeriti dinju i jagode"
I ja oficijelno pripadam toj struji, ali krisom ponekad zasecerim (smedjim secerom samo).
Link to comment
ih bre indy, ništa je taj odnos mak-testo kod tih tvojih ozijavako treba tj. ovo se zove ispravna proporcija :lala:strudla-sa-makom.jpg
:Hail:(Ova ozi makovnjaca i nije losa obzirom da je od supermarketske sorte).
Link to comment

smedji secer = zuti secer = beli seceru zabludi ste ako mislite da je zdraviji i tako mozete da umirite samo svoje savesti i nista visejednom recju secer je secer.

Edited by ivy
Link to comment

nije isto ajvi, neki nerafinisani seceri imaju izvjesnu kolicinu minerala. ali u maloj kolicini u kojoj secer terba koristiti mala je i korist od toga, a steta od viska secera veoma nadilazi korist, naravno.melasa ima nesto bas mnogo kalcijuma, npr. ali ko bi se obzderavao njome.

Edited by morgana
Link to comment
@Amelija, na engleskom je brown sugar.
znam, i na španskom jena nemačkom pak ima i braon šećer, a ima i sirovi šećer, a ima i sirovi šećer iz trske /i svi su braonkasti-žućkasti/ko bi ga znao, bemligauglavnom, meni je braon/žuti/kojigod ukusniji od belog, prosto i naprostoa znam da šećer kao takav nije zdrav, niti sam to ikada tvrdila(niti sam ikada bila opsednuta zdravom ishranom) Edited by Amelija
Link to comment
na nemačkom pak ima i braon šećer, a ima i sirovi šećer, a ima i sirovi šećer iz trske /i svi su braonkasti-žućkasti/
Isto je tako na engleskom. Nisam mislio na sirovi (to retko koristim, mada ga imam), vec bas smedji (ili zuti, ako hoces).Da li je bolje, ili nije - verovatno i da nije narocito bolje, ali sam navikao. Inace, u 95% slucajeva ne secerim voce niti dinju, osim ako je bas-bas neophodno.
Link to comment

zavrsio poso za danas, fala kurcu, sto kazuovce suvo meso, sjenicki sir, divan sitan pelat paradajz i dunjevacugledam u frizideru 3 kile telece pleckice, naseckane za gulas i razmisljam kako ce to da brboce satima u kotlicu, dok burbon u meni tihuje. sranje u petak, sranje u ponedeljak, a u subotu sve kako treba i kako Bog zapoveda.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

lokalni skripavi sir i kajmak sa $evera :wub:ne pijem, ne pusim, ne drogiram se. ne mogu jos i aflatoksina da se odricem. suvise zdrava hrana nije zdrava za mozak.

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...