Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

lancia ne zezaj!proso kupis u bilo kojoj prodavnici takozvane zdrave hrane..ja ga volim,sada vec mnogo vise od pirincalagan je ali ima malo vise karaktera od bljutavog pirinca ..moras dobro da ga operes pre kuvanja u nekoliko voda,vode oko 2 x kolicine,vreme kuvanja 15tak min ali i probas pa vidis kako volis :)

Edited by ivy
Link to comment

proso se može prvo malo propržiti ''na suvo'' na nekom nezagorevajućem tiganju, šerpi, štagodonda dodati vodutako mi bude ukusnijeista stvar i sa heljdominače, proso je dobro za one sa dijabetesommože u sve gde i pirinačedkada pazarim organsko, čisto proso, ne perem ga uopšte@ivy, zašto toliko pranje ?

Edited by duda
Link to comment

pa ja onda verovatno nemam gde da kupim organsko,cisto proso...nemam pojma kupim ga u zdravoj hrani,rinfuz i perem dok ne bude cista voda sto je nekoliko voda,prva bude zuta i prljava pa sve cistija i cistija..misim zasto da ne pranje kad je to ionako zitarica na ciji sastav pranje nema nikakvog uticaja..a kada ga stavim bez pranja cini mi se da bude malko oporo i to mi se ne svidja..

Link to comment

kod pirinca kolicina pranja odredjuje koliko ce skuvani proizvod biti lepljiv (sto manje pranja, to veca lepljivost). verovatno je slicno kod prosa.

Link to comment

nije isto kod prosa,on uopšte nema istu vrstu skroba kao pirinač i nema gluten koji je lepljiv.. pranje ništa ne utiče na njega,ima neku opnicu koja kod kuvanja pukne i rascveta se i to je sve nema lepljivosti,bude rastresit kako god okreneš ili ako ostaviš malo više vode lagano kremast,i to samo zbog vode i to je sve..

Link to comment
smakom?
Jeste. I moram da priznam da su postenski uradili (najvise sam mrzeo pajgle i strudle s makom u kojima mak moras da juris gajgerovim brojacem. Ovde ga ima ohoho. Jedem to vec 3-ci dan, sto znaci da i nije toliko skupo, izdasno je.)
Link to comment
88178ac8a74511e2b8f522000a1fbce9_6.jpgnjam... australijski original, pajgla (16.5 dolara, ffs)
podseti me na pokojnog oca.kako je taj volo pitu sa makom.ja ga zajebavo da bi bio narkoman samo da je malo mladji tj da nije iz doba spilhozni.procito negde kad sam bio lima mak = opium droga hahaha pa ga zezo kad mi kaze "ovde je dobra pita sa makom"
Link to comment
najvise sam mrzeo pajgle i strudle s makom u kojima mak moras da juris gajgerovim brojacem
o da!on-topik: dinju sa malo žutog šećera /renne, ne čitaj :P/
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...