Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

bwt jedino što sam čula u vezi temperature i hrane je da ne smeš da jedeš žive krompire inače češ dobiti temperaturuon-topik: sataraš

Link to comment

za meso ni ja nisam cuo, ali za mleko znam da su nam i za dete rekli da mu dajemo bas koliko mora, a da dopunjavamo cajem?! bio 6 meseci.edit: a ziv krompir sam jeo namerno, da zbrisem iz skole :D jedna kockica od 2cm, 38,5 temperatura

Edited by aram
Link to comment
za meso ni ja nisam cuo, ali za mleko znam da su nam i za dete rekli da mu dajemo bas koliko mora, a da dopunjavamo cajem?! bio 6 meseci.
Svašta!!! ¿¿¿???Ko, Srbi, Nemci, Italijani?Sad me još više interesuje u čemu je štos, jer zaista u čitavom svom životu po 3 jevropske zemlje niti je meni neko tako nešto rekao (familija, doktori, ni kao detetu ni kao odrasloj) niti je za moju decu neko tako nešto rekao (doktori).
edit: a ziv krompir sam jeo namerno, da zbrisem iz skole :Djedna kockica od 2cm, 38,5 temperatura
:Dhtedoh da dopišem da ja nisam eksperimentalno proveravala da li je trač ili istina
Link to comment

E da, i šta se to navodno desi sa mlekom? (mesom?)Ni meni a ni mojim klincima se zaista nikada ništa loše/čudno nije desilo u tom smislu (a tamanimo najstrašnije i sa i bez temperature).A kao što već rekoh niti me je iko ikada posavetovao u tom smislu.

Edited by Amelija
Link to comment

ni ja u stvari nisam cula za vezu mleko-temperatura, nego mleko-slinavljenje/kasljanje. (on topic, keks)odnosno za to sam procitala da veza nije pronadjena.al kad sam bolesna ni meni nije do mleka i mesa, a ni do jaja, samo bih pila supice i grickala krekere.

Link to comment
al kad sam bolesna ni meni nije do mleka i mesa, a ni do jaja, samo bih pila supice i grickala krekere.
Meni je do svega i sa temperaturčugom.Jedino mi nije do jela kad imam stomačnih problema, mada i to čim se malo smiri bih ždrala opet (pa me zezaju po familiji).
Link to comment

Teško mi da ronzam po scholar.google.com, ali na običnom guglu izlaze neki q&a, pa kažu da kad se ima fever da se još teže vari mleko i da stvara neke bakterije u prekomernoj količini.

Link to comment
ja cim mi se ujutru ne pije kafa, znam da to nece na dobro izaci.
eh da!ili ako mi se ne pije alkohol (generalno, ne nužno ujutru :P)nego, kad smo već tu, ubacila sam seckanu jabuku u votku, i sada da li jedem ili pijem vrag će ga znati?za svaki slučaj ću prijaviti na drink-topik
Link to comment

Ma jok, ja to primenila kao kolektivno znanje, bez da proverim šta kažu znanstvenici.Ja i dalje ne znam postoji li clear cut u mišljenju da li sme da se zaspi sa mokrom kosom i da le izloženost hladnoći povezana sa prehladom. :D

Link to comment
Ko, Srbi, Nemci, Italijani?
srbi, i to ne jedan...ja kad se razbolim onako uobicajeno, tipa virusi, grip i to, dobijem nevidjen apetit, samo bih zdrao.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...