Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

ima tih draperija raznih, pretpostavljam da bi njih stavio

 

ono što meni na prvu predstavlja problem, je to što će biti zeznuto da se navuče do kraja pri vrhu

pogotovu za nekoga ko je oniži

Link to comment

Misao o zavesama nastala je pre svega iz potrebe, odnosno sirotinje, jer frontovi sa šarkama ili onim šinama za klizeća vrata su ubedljivo najskuplji deo plakara. Kapiram da su i lepe zavese/draperije daleko jeftinije od vrata sa pratećim okovom, ali mi je frka jer nigde to nisam video live, pa se za sada hrabrim fotkama s neta:

 

1650029879-closet-door-curtain-ideas-670

 

curtains.jpg

 

Steel_Blue_Velvet_Back_Tab_Closet_Curtai

  • +1 1
Link to comment

Meni su zavese loše i kao praktično i kao stilsko rešenje. Pre bih ostavio plakar bez fronta nego što bih kačio zavese.

Moja 2 centa...

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Razumljiv je izbor zavesa iz finansijskih razloga. Ali mi se uglavnom ne dopadaju.

Dok, kad je sve otvoreno, imam utisak da sam usla u prodavnicu odece/obuce...plus pada prasina. Urednost mi ne bi predstavljala problem.

Pa ti sad izaberi, budi pametan..ne znam sta bih odlucila, sa ili bez zavese. Verovatno sa, ali nekom koja nije puno nabrana i ne podseca previse na onu sa prozora.

 

Hit mi je sto se na ovim slikama gore pored kreveta na kome se spava drzi obuca...kao ono u filmu kad udjes u sobu u hotelu u grunes prljav kofer direkt na krevet i cistu posteljinu, gde ces posle, je li, da spavas :D

 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
53 minutes ago, Stela said:

 

Dok, kad je sve otvoreno, imam utisak da sam usla u prodavnicu odece/obuce...

 

 

To ako je u plakaru samo odeća i obuća :fantom:

 

 

Muči me sličan problem kao i @zorglub-a i i dalje nisam načisto šta mi je činiti.

 

Prostor je vrlo ograničen i klasična vrata na plakaru otpadaju.

Vratio sam se ideji sa kliznim vratima, kada sam prihvatio da se odreknem tih 7 cm u dubinu kooliko je potrebno za njihovu montažu (Ikea Pax), a onda video ove poluprozirne staklene frontove: SVARTISDAL par kliznih vrata, bela imitacija papira, 200x236 cm - IKEA

Ponovo sam otišao u Ikeu da ih vidim uživo i opet odustao iz istih estetskih razloga: klizna vrata zbog svoje konstrukcije izgledaju monolitno i sterilno.

I dalje razmatram:

  • opciju kliznih vrata, pri čemu bih sve odradio sam, ili pazario okvir iz Ikee, a osmislio na koji način i kojim materijalom odraditi frontove.
  • opciju zavesa, pri čemu naginjem rimskim, a ne klasičnim zavesama. Gruba pretraga kaže da ove zavese koštaju i 4.000 din/kvm a trebalo bi da uključe i mehanizam

 

Najjeftinija opcija bile bi već gotove zavese, koje su obično upotrebljive i za standardne dimenzije plakara. Recimo da su se pre mesec-dva dok je trajalo sniženje mogle povoljno pazariti i lanene zavese u H&M Home.

Edited by Ras
  • Hvala 1
Link to comment

i zavjesa i roletna, pa i trscana, mogu fino da izgledaju, vidjela sam uzivo. s tim da mislim da utisak dosta zavisi od velicine ormara tj povrsine improvizovanih frontova.

  • Hvala 1
Link to comment

Hvala @Ras, iskreno nisam ni znao za ove rimske, zanimljive su. Imaju i one panel-zavese, ali one mi se čine potpuno nepraktične za ovu namenu.

Link to comment
11 hours ago, zorglub said:

Hvala @Ras, iskreno nisam ni znao za ove rimske, zanimljive su. Imaju i one panel-zavese, ali one mi se čine potpuno nepraktične za ovu namenu.

Meni su rimske najbolja varijanta. 

 

@Ras Ako se odlucis za klizna vrata mislim da imas samo dve opcije koje dolaze u obzir za frontove, a to su providan i/ili ogledalo, sve drugo ce da pojede sobu.

Link to comment
23 minutes ago, Sandradjer said:

Meni su rimske najbolja varijanta. 

 

@Ras Ako se odlucis za klizna vrata mislim da imas samo dve opcije koje dolaze u obzir za frontove, a to su providan i/ili ogledalo, sve drugo ce da pojede sobu.

nece. ima japanske varijante, sa washi papirom, na primer.

 

poz

  • +1 2
Link to comment

ogledalo je mega džiberana my 2 c

 

plus bi oni klizači morali da budu iz kategorije najskupljih zbog težine fronta koji nose

 

 

  • Haha 2
Link to comment
5 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

ogledalo je mega džiberana my 2 c

 

plus bi oni klizači morali da budu iz kategorije najskupljih zbog težine fronta koji nose

 

 

Plakar je odmah pored kreveta, a nemam ogledalo na plafonu tako da su frontovi realna opcija.

 

6 hours ago, le petit nicolas said:

nece. ima japanske varijante, sa washi papirom, na primer.

 

poz

 

Da, papir, trska, platno, to je ono što vidim kao rešenje, još da nađem način da realizujem.

6 hours ago, Sandradjer said:

Meni su rimske najbolja varijanta. 

 

@Ras Ako se odlucis za klizna vrata mislim da imas samo dve opcije koje dolaze u obzir za frontove, a to su providan i/ili ogledalo, sve drugo ce da pojede sobu.

 

Ni to ne igra, prevelike su to sterilne površine. Mnogo bolji izbor u Ikei su klasična vrata, pogotovo što monotonija može da se razbije vratima manje širine (2x50, umesto 1x100cm kod kliznih).

  • Wub 1
Link to comment
7 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

ogledalo je mega džiberana my 2 c

 

plus bi oni klizači morali da budu iz kategorije najskupljih zbog težine fronta koji nose

 

 

Ima ih raznih. 

Ima prednosti, vizuelno povecava prostoriju, mracnije prostorije pretvara u svetlije, kad se parfemises ujutru pogledas Pol Njumena itd :D

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...