Jump to content
IGNORED

Digitalizacija TV emitovanja u Srbiji na kritičnoj tački


dvb-t manijak

Recommended Posts

Mene ćale iscimao za ovu Antenu plus. Ništa ga nisam bio razumeo šta mi priča, dok sada nisam isčitao šta ste pisali.

U svakom slučaju, sada se upecao i razmišljaju da uzmu neku televiziju koja se plaća.

 

Početne postavke su:

1. selo (bez mogućnosti za kablovsku)

2. dobrim delom godine fizička vidljivost Avale

3. fiksna telefonska linija

4. bez interneta trenutno (i u perspektivi ne bi uzimali internet koji košta više od 500 din. mesečno)

 

Šta predlažete kao mogućnosti? Ovaj mtsTV koji je pomenut na temi o kablovskoj?

btw: mtsTV i IPTV su ista stvar?

Link to comment
  • Replies 423
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    88

  • dvb-t manijak

    65

  • Frank Pembleton

    31

  • Haralampije

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

U razgovoru za "Vreme", Goran Karadžić, bivši predsednik Saveta REM-a, a sada direktor preduzeća "MTS Antena TV", kaže da se u vezi s paketom "Antena plus" nije čuo ni sa kim iz REM-a i da to telo u ovom slučaju nema nikakvu nadležnost. "Videli ste da je Antena dobila dozvolu za rad kao mrežni operator, a Savet REM nije povezan s tim. Da li je REM zadužen za bilo kog mrežnog operatora?".

Karadžić još napominje da Antena TV zapravo još nije počela s radom, da su tehničke probe u toku do srede, 28. septembra, a da će program početi zaista da se emituje kada se utvrdi da li su te probe bile uspešne. "Shvatam da to nacionalnim emiterima smeta, jer su njima pali rejtinzi. Ali, ni toga više neće biti kada ljudi za našu uslugu budu plaćali", kaže bivši predsednik Saveta REM. On napominje da su u paketu kanali TV Pink jer je procenjeno da oni imaju najveću gledanost od svih kanala koji su na raspolaganju u okviru Telekom ponude, ali da se i s drugim nacionalnim emiterima takođe razgovaralo o eventualnom ulasku njihovih programa u Antena paket: "Jedan ima planove da uđe s jednim kanalom, jedan s više o njih, a i javni servis takođe razmišlja da postane deo ponude. U svakom slučaju, iskreno se nadam da ovo neće biti i jedini ovakav paket. Srbija je ušla u izradu tri multipleksa (standardizovani tok signala koji se primenjuje za digitalne radiodifuzne servise – prim. aut.) koji su je koštali 30 miliona evra, i besmisleno je da taj prostor sada bude neiskorišćen. Drugi je problem što su sad mnogi kao Indijanci protiv voza – došao je neko novi, nešto novo, pa se odmah bunimo."

 

 

 

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1431249

 

 

 

 

 

:fantom:

Link to comment
  • 3 weeks later...

Do pre 7-10 dana sam preko antenske utičnice zajedničke antene kanal 28, (22 ne hvata signal DVB T2) imala RTS 1,2,3, B92, Pink i ostalo sa nacionalnom frekvencijom i neke sačuvajbože lokalne tv. Od tada pa do danas samo studio b i te lokalne. Šta može biti razlog? Inače, u zgradi nas neprestano opsedaju ponudama raznih kablovskih provajdera ali meni to ne treba pošto uglavnom  gledam RTS 3, a ujutru servisne informacije.

Edited by halloween
Link to comment

Sad mi se pored ovih neželjenih pojavili i skremblovane Arene sport i Pinkovi kanali i još neki. A imam i na 41 kanalu dobar signal ali samo skremblovani. Moram otići i do predsednika skupštine zgrade, možda on zna, pošto je nestao i kanal za video nadzor.

Edited by halloween
Link to comment

Baš su fino odradili to da kad  pokrenu svoju ANTENU+  nateraju ljude da preskeniraju kanale koji će stalno da im bodu oči, a ne mogu da ih gledaju. :fantom:

Edited by Voba
Link to comment

Popravila sam. Išla sam da kupim novi antenski kabl, ali me je prodavac-majstor kao doktor saslušao i onda mi objasnio kako treba da otvorim ulaz i pričvrstim  i da se odvoji bakarna žica izolovana od onih malih. Posle nađem i tutorijal na yt i popravim koaksijalni kabl i sad radi.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Posle malo razmišljanja sam naravno zaključila da nemam problem ni sa kakvim kablom niti bilo šta čemu bi bio uzrok moje nepoznavanje materije ili nekompatibilnost uređaja u stanu. Opet je sam od sebe nestao MUX1 na koji je tv set top box bio podešen i radio vrlo lepo. Za RTS 1,2,3 B92, Pink piše da nema signala, a može da hvata kanale sa MUX2 . Kad preskeniram mogu da uhvatim ili MUX2  (to su STB, Ktrl, Sattv, Duga, i neki ludački lokalni kanali) ili MUX2+ skremblovani kanali.

 

Da iskoristim priliku da kažem da je na STB nenormalno ispiranje mozga ne samo političke propagande nego i ono još gore- o bolestima i nadrilekarstvu, nameštanje atlasa, gojaznost, neizlečive bolesti, pa šta treba jesti i u koje ordinacije ići. Kad prebaciš na neki od loklnih kanala a ono kuvari prže u dubokom ulju, prave  filove od margarina i kristal šećera...

Edited by halloween
Link to comment
  • 4 months later...

Evo na dan izbora, nestade potpuno TV signal. Pošto nisam uzela kablovsku tv nego gledam ono što ide preko zemaljske antene zajedničke za celu zgradu (a sve svodim na RTS3), pretpostavljam da je ovo uradio neko iz SBB.

Edited by halloween
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...