Jump to content

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

The interview

 

Ok komedija, mozak se iskljuci pa moze da prodje da se ubije vreme, ali jebes kvalitet filma nego sto ona mala kosooka razbija koliko je dobra riba, tj. njen lik u filmu, Sook... onaj severnokorejski engleski, plus nerdovski izgled a zapravo je badass mofo, uh... a jos se zove Diana Bang  :naughty: Ni agent Lacey (Lizzy Caplan) nije nista manje dobra ali ova mala je ukrala show totalno :Hail:

Link to comment

Ovaj film bi trebalo da dobije više ljubavi... preporuka!

 

Florence Foster Jenkins (2016)

 

Veoma čudna priča u muzičkoj istoriji, odnosno, kako je najgori pevač na svetu rasprodao čuveni Karnegi Hol. Prijatno iznenađenje, mislim da nije samo priča o muzici već dobijamo i odgovore  na pitanja ljubavi prema životu. Ova priča otvara mnogo dublja pitanja da li je ona žrtva sopstvene zablude, možda i svoje bolesti a možda i neiskrene ljubavi ali i bizarne dobrote njenih prijatelja. Reditelj ni u jednom trenutku se ne ruga niti pokušava da iz svog ugla prikaže njegovo viđenje, što je odlično, jer na gledaocu je ostavljeno da shvati njegovim očima celu pontu ove priče. Snimljen je stvarno sa puno ljubavi. Gluma je odlična, da ne hvalim ponaosob, čak i Hju Grant ima bistave trenutke iako ne mogu očima da ga smislim, a ono njegovo zamuckivanje nekako je vešto sakriveno tako da je leg'o za ovu ulogu a moram i da pohvalim momka na klaviru koji je izuzetno odigrao svoju ulogu. Veoma suptilna mešavina komedije, drame a svakako je za svaku preporuku i moj favorit trenutno za ovu godinu, nekako lagano osveženje u poplavi ovih rimejkova Od mene 8/10 i za kraj malo originalne muzike "najgore pevačice na svetu".

 

http://youtu.be/V6ubiUIxbWE

Link to comment

Film bi bio odličan da glavna uloga nije data Bryanu Cranstonu. Da je on bio u stvarnosti to što je igrao u filmu, pa jedno 100 puta bi ga provalili...Očajan je.

Slažem se za Krenstona. Generalno, filmovi kojima znaš ili naslućuješ radnju i gdje će te odvesti mi nisu naročito zanimljivi. Ovo i jesam pogledao baš zbog Krenstona, međutim, ja i dalje vidim samo profesora hemije koji bi malo adrenalina, takav je i Trumbo. Nešto kao Mekonahi nakon True Detective. I oni, glumci, sigurno imaju problem da se iznova dokazuju. Velike uloge ostvaljaju pečat.

Link to comment

Mekonahi je imao lepu karijeru još od najbolje ekranizacije Grišama. Začudo, najbolje ekranizacije Grišama nisu radili ni Polak, ni Altman, ni Kenet Brana, ni Kopola, već Šumaher.

 

Lepo mi je kod njega što je umeo da se distancira od gluposti angažovanog holivuda sredinom prošle decenije i da radi klasično zabavnije filmove. Naravno, i serija Pravi detektiv je zahvaljući njemu uspela da sakupi kvaliteta malo većeg od uobičajenog mediokritetstva HBO produkcije, koja se bez njega vratila na svoje u drugoj sezoni.

 

Kranston je zalutao u isti post skupa sa njim. Ali, to je manje, više to što tvoj koncept piša na sve strane...

Edited by Ajant23
Link to comment

Meni najbolja uloga Mekonahija je iz Dallas buyers Club. Dobar je i film, Leto sjajan, međutim, ne mogu da se oslobodim utiska da je Mekonahi dobio oskara na krilima TD i svog hajpa oko serije.

Link to comment

Meni najbolja uloga Mekonahija je iz Dallas buyers Club. Dobar je i film, Leto sjajan, međutim, ne mogu da se oslobodim utiska da je Mekonahi dobio oskara na krilima TD i svog hajpa oko serije.

 

Glumio je u moralizatorskom filmu kanadskog reditelja i to lika koji umire od side, švercuje lekove i ima najboljeg prijatelja homoseksualca sa kojim ga je povezala bolest...

 

Ne moraš baš biti Porfirije Petrović lično, da bi provalio što je dobio Oskara...

Link to comment

dve solidne drame, jedna zabavna večera prijatelja na kojoj se otkrivaju njihove tajne:

perfetti_sconosciuti-918782067-large.jpg

 

i jedna o brazilskom klasnom procepu:

large_MV5BOTQ1NjIwMzcyNF5BMl5BanBnXkFtZT

 

Edited by maheem
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...