Jump to content

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Ne znam kako kome legne, ja bih se osjećao ukraćenim da ga nisam pogledao. Ništa koncentracija, samo utoni u priču. Sve što ti se bude vrzmalo po glavi biće potpuno pogrešno :D

 

PS  Naravno, objašnjenje filma je neophodno (tek nakon filma!), inače je sasvim besmislen. Sumnjam da je neko sam provalio šta se dešava.

Edited by kipo
Link to comment

Znači svakako vredno gledanja. Jel ono baš traži koncentraciju?

 

....shit has hit the fan...

 

Nije naročito težak film za gledanje. Gledalac ima problem da objasni sebi šta se dešava i koja je pozadina toga, međutim film je sam po sebi relativno pitak i zanimljiv. Ko voli Linča svakako mu ovo neće biti strano, s tim što je ovo dosta jednostavnije.

Link to comment

Evo ga džilenhal na sinestaru najtkroluje. Tip drži tapiju na iščašene likove. Pogledao tumačenje enemija. Nisam te detalje pohvatao jer nisam toliko pažljivo gledao ali esencija je ta. Nije ništa mindblowing. Kad sam guglao davnih dana cashe sećam se da je bio u jebote fazon.

Link to comment

Evo ga džilenhal na sinestaru najtkroluje. Tip drži tapiju na iščašene likove. Pogledao tumačenje enemija. Nisam te detalje pohvatao jer nisam toliko pažljivo gledao ali esencija je ta. Nije ništa mindblowing. Kad sam guglao davnih dana cashe sećam se da je bio u jebote fazon.

 

Džilienhal je svakako top glumac trenutno. Gledao sam ga pre par dana i u Demoliton (film sam po sebi nije naročito uspešan) i tu jednostavno zakiva.

Link to comment

The Dark Valley, dobar vestern, kamera i fotografija su za svaku pohvalu, što bi rekli pravo umetnički™. Za ljubitelje vesterna obavezno štivo, ipak je to žanr koji oskudeva.

 

Gledao sam i novog Ben Hur-a, meni je ok, ili ti zabavan™. Pola filma se pitam gde sam gledao Judu Ben Hura, i na kraju, kada je progovorio posle brodoloma onim promuklim glasom - sine mi. Boardwalk Empire, Richard Harrow, ratni veteran sa maskom na licu, mnogo cool lik.

Edited by Mil@n
Link to comment

Citizenfour.

 

Mislim, kao sve sam to znao, ali, kada ga cujes od onoga ko stvarno sve to zna...i jos pratis celu pricu u realnom vremenu.

 

Ko nije gledao, obavezno da gleda.

Link to comment

Battle for Haditha

 

Naletim na tv. Odlično urađen, može se osjetiti iračka prašina u ustima. Nije američki vojničić kriv što "brani zemlju" u skladu sa obukom, nije kriv ni Iračanin što brani svoj dom, zemlju. Besmisao rata se taloži na svim učesnicima. 

Link to comment

Enemy - djavola bi ga skroz i tacno ukapirao, da nisam procitao detaljno objasnjenje za ponovno gledanje. naravno da ga u snu ne bih odgledao ponovo a i uputstvo za upotrebu je ubilo ono malo cari, ako ga je uopste i bilo. btw, Donnie Darku je film lego, sto jes jes.

 

Bah ne verujem kako mi je prošao ispod radara. dugo nisam gledao ovakvu majstoriju. Režija, scenario, Jake, kamera, muzika, tempo, trajanje, Toronto u monotonu, Lynchovksa atmosfera, mindfuck, prelepe djeve, sve 5. 

 

Link to comment
Our_Kind_of_Traitor_(film).png

 

http://www.imdb.com/title/tt1995390/

 

Ovih dana izgleda da je u trendu da zene reziraju adaptacije Le Carrea. Prica je uproscena, ima manjkavosti u naraciji, ali je film generalno pristojno odradjen. Glumacki se istakli Stellan Skarsgard i Damien Lewis..

 

Čudna godina za Susannu White. Ranije je režirala scenarija poput Toma Stopparda, poput Burnsa i Simona, poput klasične Daviesove dramatizacije Dickensa, a sada režira scenario jednog Hosseina Aminija i smeće zvano Billions :wacko:

Edited by Ajant23
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...